8. september 2015

Algasid Aafrika Mängud, Van der Burgh võidukas

Olümpiavõitja Cameron Van der Burgh

Täna algas Congos linnas nimega Brazzaville Aafrika mängud. Kuigi mängud algasid paar päeva varem, siis ujumistega tehti algust alles täna kus jagati ka esimesed medalid. Kohal on ka mitmed maailmaässad nagu näiteks Chad le Clos ja Cameron Van der Burgh.

Cameron Van der Burgh oli võidukas meeste 100 m rinnuliujumise distantsil, kus ta saavutas ülekaaluka võidu ajaga 1.00.19. Kuu aega tagasi MM-il ujus mees 58.59 ja saavutas sellega hõbemedali.
Siiski ei ole hetkel tegemist nii tähtsa võistlusega tema jaoks. Võit tuli Lõuna-Aafriklase jaoks üsna lihtsalt, sest hõbeda võitnud Yossif Elkamash sai kirja ajaks 1.02.42.

Samuti Lõuna-Aafrikast pärit Myles Brown pälvis enda riigile teise kuldmedali ning seda 200 m vabaltujumises. Brown sai kirja ajaks 1.47.77, mis oli küll ligi sekundi võrra aeglasem kui tema MM-il ujutud 10. koha aeg 1.46.85, kuid siiski piisav et saada kaela kuldmedal. Samuti püstitas ta ajaga 1.47.77 ka uue võistluste rekordi.

Naistest pälvis täna võidu seliliujuja Jessica Cooper, kes naiste 50 m selili sprindidistantsil saavutas kuldmedali tulemusega 29.05. Ainukesena aja alla 30-sekundi sai veel Botswana esindaja Naomi Ruele, kes sai kirja 29.70 ja kaela hõbemedali.

Tihe võitlus oli naiste 100 m vabaltujumises, kus kuldmedali võidu hinnaks kujunes 55.41. Kulla sai kaela Egiptusest pärit ujuja Farida Osman. Napilt kaotas talle Lõuna-Aafrika esindaja Karin Prinsloo, kes ajaga 55.69 pidi leppima hõbemedaliga. Nemad olid ka ainukesed naised, kes said kirja aja alla 56-sekundi.

Võistlus jätkub homme kohaliku aja järgi kell 10 hommikul.