12. detsember 2015

Kregor Zirk viis 100 m liblikujumises Eesti rekordi esmakordselt alla 52-sekundi

Põhjust rõõmustamiseks - taaskord Eesti rekord
Norras Bergenis on läbi saanud Põhjamaade meistrivõistluste teine päev ning õhtustes finaalides oli sinimustvalge trikoloor esindatud mitmelgi korral. Mõrudaks teeb tänase õhtu asjaolu, et neljandaid kohti saavutati täna õhtul lausa kuuel korral. Kuid asja teeb kohe magusaks fakt, et tänase päeva jooksul püstitati neli uut täiskasvanute Eesti rekordit.

Täna hommikul 100 m liblikujumises ajaga 52.21 Eesti rekordi püstitanud Kregor Zirk parandas õhtul enda rekordit veelgi viies Eesti rekordi esmakordselt alla 52-sekundi saades kirja 51.60

Selle ajaga saavutas ta ülekaaluka võidu. Lisaks täiskasvanute rekordile tähistab see aeg ka Eesti juunioride- ja noorte rekordit.

Kregori eelujumise vaheajad (52.21) - 24.58/27.63

Kregori finaalujumise vaheajad (51.60) - 24.17/27.43

Võrreldes hommikuse ujumisega suutis Zirk esimesel 50 m julgelt kiirust lisada ning teise 50 m kannatas samuti paremini kui hommikul.

Margaret Markvardt jäi 100 m liblikujumises vaid 1 sajandikuga medalist ilma. Markvardt püstitas uue isikliku rekordi ajaga 1.01.10. Lisaks jäi ta vaid 19 sajandiku kaugusele Anita Stepanenko nimel olevast Eesti juunioride rekordist. Finaal oli ülimalt tasavägine, sest esikoht läks jagamisele ajaga 1.00.64.

Kuigi 100 m liblikujumises jäi juunioride rekord Markvardtil saavutamata, siis 400 m kompleksujumises ta suutis seda. Ajaga 4.52.42 ületas ta neli aastat Maria Romanjuki nimel olnud juunioride rekordi (4.53.65) piisava varuga. Rekord siiski medalit ei andnud, sest tugevas konkurentsis tuli leppida viienda kohaga. Võitjaks krooniti Katrine Villesen ajaga 4.45.12.

Juunioride rekordiomanik Kertu Ly Alnek
(Foto: Ujumise Spordiklubi)
Naiste 100 m vabaltujumises oli võistlustules Kertu Ly Alnek. Hommikul viis neiu Eesti juunioride rekordi esmakordselt alla 56-sekundi saades eelujumises kirja 55.94. Finaalis pidi aga Alnek esimesena medalist suu puhtaks pühkima jäädes ajaga 56.30 neljandaks. Kuldmedali võitis taanlanna Signe Bro ajaga 55.80.

Samal alal meestele pakkus Janter Suun korraliku suurüllatuse eestlastele. Hommikul näitas Suun üheksandat aega 51.05 ning pääses finaali tänu reeglile, et ühest riigist pääseb finaali vaid kaks ujujat. Finaalujumises pani Suun kohe kuuenda käigu sisse ja oleks bassein 2m lühem olnud oleks ta ka ära võitnud, kuid seekord jäi Suuni saavutuseks pronksmedal suurepärase ajaga 50.05. Tema kõrval ujunud Marko Matteus Langel ujus samuti isikliku rekordi 50.50 ning saavutas selle ajaga neljanda koha. Võitjaks krooniti rootslane Danial Kertes ajaga 49.87

Seenioride arvestuses jäi Andri Aedma kõige napimalt medalist ilma saades 100 m vabaltujumises kirja uueks isiklikuks rekordiks 49.35. Pronksmedal jäi vaid 2 sajandiku kaugusele. Kuldmedal riputati norraka Markus Lie kaela ajaga 48.86.

Viimase alana oli täna õhtul kavas 4x200 m vabalt teateujumised. Naised püstitasid ajaga 8.26.50 uue Eesti rekordi, lisaks ka uue juunioride rekordi. Eelmine rekordaeg 8.34.39 oli ujutud samal võistlusel täpselt aasta tagasi. Kuuenda koha saanud võistkonnas ujusid: Kertu Ly Alnek, Mai Riin Salumaa, Ilona Maide ja Margaret Markvardt.

Meeste võistkond koosseisus Kregor Zirk, Pjotr Tonkovits, Janter Suun ja Marko Matteus Langel püstitasid kolm rekordit. Eesti täiskasvanute-, juunioride- ja noorte rekordi. Täiskasvanute rekordist oldi paremad 5-sekundiga, juunioride omast 10-sekundiga ja noorte omast lausa 29-sekundiga! Teatenelik läbis 4x200 m vabalt ajaga 7.24.82, mis andis neile pronksmedalid.

Neidude teateneliku vaheajad:                                    Noormeeste teateneliku vaheajad:

Alnek - 2.04.06                                                                  Zirk - 1.47.16
     Salumaa - 2.09.21                                                                  Tonkovits - 1.52.27
Maide - 2.07.08                                                                   Suun - 1.53.25
Markvardt - 2.06.15                                                              Langel - 1.52.14