26. märts 2016

Napilt medalita jäänud Tribuntsov saavutas USA üliõpilasmeistrivõistlustel viienda koha

Tribuntsov enne starti
Atlantas Georgias jätkuvad USA üliõpilasmeistrivõistlused ning võistluste kolmandal päeval murdis ennast finaali ka Ralf Tribuntsov. Lõuna-California ülikooli esindav eestlane seekord medalini ei küündinud, kuid saavutas individuaalselt karjääri parima koha enda ülikooli ujumise karjääri jooksul.

Meeste 100 m seliliujumine oli äärmiselt närvi kõditav kohtadeni 2.-7. Võitjaks tuli oodatult uue maailmarekordiga Ryan Murphy, kes viis rekordnumbrid 43.49 peale. Ralf Tribuntsov saavutas ajaga 45.57 viienda koha. Teisest kohast jäi puudu vaid 25 sajandikku.

Eelujumistes sai Tribuntsov kirja ajaks 45.62. Tema isiklik rekord 44.95 pärineb eelmisest aastast ning hooaja tippmark on 21-aastasel ujujal 45.30, mis on ujutud kolm nädalat tagasi konverentsi meistrivõistlustel. Siiski on Tribuntsovi viies koht individuaalselt tema ülikooli karjääri parim saavutus. Eelmine aasta jäi tema laeks sel distantsil 8. koht.

Lisaks startis Tribuntsov veel 100 jardi liblikujumises kus ujus uueks hooaja tippmargiks 46.27 ning saavutas 21. koha. Isiklik rekord 45.92 pärineb eelmisest aastast.

Eesti aja järgi täna õhtul toimuvates eelujumistes on Lääne-Virumaalt pärit Tribuntsov võistlustules 100 jardi vabaltujumises ning 4x100 jardi vabalt teateujumises.