17. september 2016

Elisabeth Egel alistas maailmarekordinaise ning ujus ennast olümpiafinaalis viiendaks

Elisabeth Egel
Rios jätkuvatel paraolümpiamängudel saavutas 15-aastane Elisabeth Egel Eesti koondise parima tulemuse pälvides 200 m kompleksujumises viienda koha.

Nägemispuudega SM11 klassis võistelnud Egel pääses 200 m kompleksujumises finaali neljanda ajaga 2.56.64. Finaalis suutis eestlanna enda tulemust veelgi parandada ning uue isikliku rekordiga 2.55.62 saavutas ta kõrge viienda koha.

15-aastane Egel alustas finaali hästi. Peale 50 m pööret hoidis ta neljandat kohta ning 100 m pöördes oli ta lausa teine kaotades vaid maailmarekordinaisele Mary Fisherile. Kuid seejärel ärkasid ka konkurendid ning 150 m pöördes oli eestlanna langenud kuuendaks. Siiski kõva võitlejahingega Egel pingutas lõpuni ning tulemuseks kõrge viies koht.

Ta kaotas neljanda koha saavutanud sportlasele 31 sajandikku ning edestas finišis maailmarekordinaist Fisherit 9 sajandikuga. Esikolmik oli täna klass omaette. Olümpiavõitjaks krooniti Hollandi esindaja Liesette Bruinsma ajaga 2.49.87. Medal jäi eestlannal 3,64 sekundi kaugusele.

Egeli viies koht oli ka Eesti parakoondise kõige parem koht tänavustel mängudel. Esikümnesse ujusid ka teised Eesti paraujujad - Kardo Ploomipuu (9. koht) ja Brenda Tilk (10. koht).