11. detsember 2016

Zirk tõmbas Taani ujulas otsad kokku järjekordse Eesti rekordiga

Taanis Koldingis lõppesid kolm päeva kestvad Põhjamaade meistrivõistlused. Võistluste viimasel päeval oli taaskord rekorditelainel Kregor Zirk kes püstitas kaks uut rahvusrekordit. Ühtekokku võitis Eesti koondis kolme päeva jooksul 15 medalit.

Zirk läbis hommikul toimunud eelujumises 200 m selili ajaga 2.00,78 ning püstitas kusjuures ka uue isikliku rekordi, sest ei ole kunagi tippvormis olnuna seda distantsi ujunud.

Finaalis aga noormees midagi tagasi ei hoidnud ning aeg 1.54,20 tähistab uut Eesti rekordit. Eelnevad rekordnumbrid 1.56,36 kuulusid Andres Olviku nimele ning oli püstitatud 2010 aastal. Kusjuures oli Olviku rekord kõige nõrgema FINA punktisummaga meeste rahvusrekord lühirajal. Lisaks ujus Zirk ka uue juunioride rekordi jättes sel nädalalõpul Ralf Tribuntsovi ilma kõigist seliliujumise juunioride rekorditest.

Olviku Eesti rekord: 27.10/28.97/29.76/30.53 = 1.56,36

Zirgi Eesti rekord: 27.02/29.12/28.96/29.10 = 1.54,20

Lisaks Zirgile astus poodiumile ka Armin Evert Lelle, kes oli muide parem samuti kehtivast Eesti juunioride rekordist. Lelle pronksmedali aeg oli 1.58,19. Täiskasvanute klassis ujuv Sigrid Sepp saavutas 200 m seliliujumise distantsil viienda koha uue isikliku rekordiga 2.13,06.

Enda nimele kuuluva Eesti rekordi ületas Zirk ka 200 m liblikujumises ning ligi kolme sekundiga. Aasta tagasi samal võistlusel püstitatud rekordnumbrid olid 1.58,24. Tänasest on uuteks rekordnumbriteks aga 1.55,30, mis andsid Zirgile nende võistluste kuuenda kuldmedali. See aeg tähistab ka uut Eesti juunioride rekordit.

Zirgi Eesti rekord 2015: 26.09/30.58/30.83/30.74 = 1.58,24

Zirgi Eesti rekord 2016: 25.37/29.40/30.17/30.36 = 1.55,30

200 m rinnuliujumises oli stardis kaks Eesti meest. Juunioride klassis saavutas Tiit Matvejev uue isikliku rekordiga 2.19,39. kuuenda koha. Täiskasvanute klassis ujuv Silver Hein pälvis viienda koha tulemusega 2.13,92. Meeste 400 m vabaltujumises sai Frank Johan Ojarannast seitsmes Eesti ujuja kes seda distantsi alla 4-minuti ujunud. Tema viienda koha toonud tulemus oli 3.59.06.

Margaret Markvardt tegi südika ujumise naiste 200 m liblikujumises. Ta sai kirja tulemuseks 2.19,70 mis tähistab tema uut isiklikku rekordit. Selle ajaga pidi Markvardt paraku leppima neljanda kohaga. Meeste samal alal täiskasvanute distantsil pälvis Cevin Anders Siim pronksmedali uue isikliku rekordiga 2.02,91.

Võistluspäeva lõpetasid teateujumised. Naiste 4x100 m kombineeritud teateujumise nelik Katariina Mäll, Kristina Maria Jaamul, Kirke Pollisinski ja Melissa Priidel pälvisid neljanda koha ajaga 4.23,29Noormeeste võistkond koosseisus Lelle, Matvejev, Zirk ja Janter Suun ujusid ennast Põhjamaade meistriteks. Nad ujusid nelja peale distantsi ajaga 3.38,36. Viimastel meetritel tuli Rootsi võistkond jõuliselt lähemalt aga ei suutnud Eesti võistkonda kätte saada. Selle ajaga püstitasid noormehed ka uue Eesti juunioride rekordi.

Võistlustele pani punkti ebatraditsiooniline 8x50 m vabaltujumine. Eesti võistkonna eest hüppasid vette Lelle, Suun, Siim, Hiie, Markvardt, Karleen Kersa, Priidel ja Sepp. Nad saavutasid neljanda koha ajaga 3.18,95.

Eesti juunioride koondise III päeva tulemused:

1. koht - Kregor Zirk - 200 m selili - 1.54,20 (Eesti rekord)
1. koht - Kregor Zirk - 200 m liblikat - 1.55,30 (Eesti rekord)
1. koht - Eesti noormeeste koondis - 4x100 m kombineeritud - 3.38,36 (Eesti juunioride rekord)
3. koht - Armin Evert Lelle - 200 m selili - 1.58,19 (isiklik rekord)
4. koht - Margaret Markvardt - 200 m liblikat - 2.19,70 (isiklik rekord)
4. koht - Eesti neidude koondis - 4x100 m kombineeritud - 4.23,29