11. märts 2017

HÕBEMEDAL: Zirk saavutas Itaalias toimunud kõrgetasemelisel ujumisvõistlusel teise koha

Täna lõppes Itaalias Milanos kõrgetasemeline ujumisvõistlus millest võttis osa ka Eesti koondislane Kregor Zirk. Võistluste viimasel päeval murdis ta ennast 100 m liblikujumise finaali kus saavutas hõbedase autasu.

Hommikul toimunud eelujumises pääses Zirk viienda ajaga (54.62) ning uue Eesti hooaja tippmargiga finaali.

Õhtul toimunud finaalis suutis ta hooaja tippmarki veelgi kohendada ja läbis 100 m liblikat ajaga 53.89. Selle ajaga saavutas 17-aastane eestlane hõbemedali, esikoht jäi 19 sajandiku kaugusele. Zirgi isiklik rekord ja Eesti rahvusrekord on eelmisel aastal ujutud 52.83.

Lisaks 100 m liblikujumise hõbemedalile võistles Zirk kahe päeva jooksul veel 100-200-400 meetri vabaltujumises kus püstitas samuti Eesti hooaja tippmargid. Eelmisel aastal samal ajal võistles ta Šotimaal Edinburghis ning sellest tulenevalt saab teha aegade võrdlusi.

100 m liblikat - 53.61 (2016) // 53.89 (2017)
100 m vabalt - 51.77 (2016) // 51.38 (2017)
200 m vabalt - 1.52,25 (2016) // 1.53,23 (2017)

Kuna eelmisel nädalal oli Zirk veidi ka haige, siis võrreldes eelmise aastaga on ajad üpris sarnased. Suurim erinevus lööb välja just 200 m vabaltujumises kus vahe on sekund eelmise aasta kasuks. Samal ajal 100 m vabaltujumises oli tänavu aeg ligi poole sekundi võrra kiirem. Siiski tasub meeles pidada, et hooajad on erinevad ning ettevalmistus etapid samuti erinevad. Eestlase suurimad võistlused leiavad aset juulis-augustis kui ta osaleb omaealiste EM-il ja MM-il. Lisaks on Zirk starti minemas ka täiskasvanute MM-il Budapestis.