8. august 2017

Hosszu ja Kromowidjojo püstitasid Berliinis maailmarekordeid

Eile lõppes Saksamaal Berliinis tänavuse hooaja teine lühiraja MK-etapp ning taas ujuti maailmarekordeid. Katinka Hosszu ja Ranomi Kromowidjojo püstitasid ilmarekordid vastavalt 100 m kompleks- ja 50 m vabaltujumises.

Ungarlanna Katinka Hosszu, kes veidi enam kui nädala eest võitis kodupubliku ees neli MM medalit ujus uue maailamarekordi 100 m kompleksujumises ajaga 56.51.

Eelnevad rekordnumbrid 56.67 kuulusid Hosszule endale ning olid need ujutud 2015 aasta Euroopa lühiraja meistrivõistlustel Iisraelis Netanyas. 28-aastasele ungarlannale kuulub nüüd kõigi aegade kümnest parimast tulemusest lausa üheksa. 

Naiste 50 m vabaltujumises läks tõeline tulevärk lahti. Vaid paar päeva tagasi Moskva MK-etapil ujus rootslanna Sarah Sjöström sel distantsil uue maailmarekordi tulemusega 23.10. Berliinis tegi ideaalse esituse, aga hollandlanna Ranomi Kromowidjojo kellest sai esimene naine, kes 50 m vabalt ujunud alla 23-sekundi. Uued rekordnumbrid on nüüdsest 22.93.

Eelnevast maailmarekordist oli kiirem ka Sjöström, kes sai ajaks täpselt 23.00. Kromowidjojo võitis Budapesti MM-il Sjöströmi järel sel distantsil hõbemedali ning on 2012 aasta olümpiavõitja. Põnev saab olema ka järgmine MK-etapp, sest see peetakse 11.-12. augustini Hollandis Eindhovenis. 

MK-sarja kokkuvõttes on pärast teist etappi naistest juhtimas Sjöström 169 punktiga. Talle järgnevad Hosszu 137 ja Kromowidjojo 101 punktiga. Meestest on hetkel liidripositsioonil Chad le Clos 99 punktiga. 

PÜSIGE LAINEL!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar