13. august 2015

Martin Allikvee läheb Prantsusmaale Rio A-normatiive ründama

Martin Allikvee stiilinäide

15. augustil algab Prantsusmaal Chartresis järjekordne MK etapp, kus stardipukile astub ka Eesti üks kõige lootustandvamaid rinnuliujujaid Martin Allikvee.


"Eesmärgiks on ujuda isiklikud rekordid," ütles Martin Allikvee. "Mida lähemale olümpia A-normile seda parem." 20-aastane noormees stardib 50 m,- 100 m,- ja 200 m rinnuliujumises. Äsja lõppenud MM-il püstitas Allikvee enda elu esimese indviduaalse Eesti rekordi ja seda 200 m rinnuliujumises ajaga 2.15.09.

200 m rinnuliujumises täitis Allikvee ka Rio OM-i B-normatiivi. Kuid, et pääseda olümpiale tuleb ujuda A-normatiiv või olla sellele nii lähedal kui võimalik. 

Chartresis toimuvad hommikuti eelujumised ning sealt pääsevad 8 kõige kiiremat ujujat õhtustesse finaalidesse, kus on neil võimalik veel aega parandada. Ülesandmisaegade põhjal on konkurents väga kõva, kuid kui Allikvee suudab püstitada isiklikud rekordid, siis finaali pääs ei ole võimatu.

"Peale MK etappi võtan nädalaks aja maha ja puhkan," ütles 200 m rinnuliujumise Eesti rekordimees. "Pärast puhkust lähen laagrisse, mis toimub Vinnis."
Järgmise poolaasta kõige suuremaks eesmärgiks on Allikveel päseda Euroopa lühiraja meistrivõistlustel poolfinaali. Samuti jätkab noor konnaujuja treenimist Dmitri Kapelini käe all Garanti Spordiklubis, kuid noormees kinnitas, et läheb Septembris USA-sse ülikoolidega tutvuma, kuid sellest pikemalt õigel ajal.


Martin Allikvee isiklikud rekordid:

50 m rinnuliujumine - 28.40
100 m rinnuliujumine - 1.01.67 (OM A-normatiiv 1.00.57)
200 m rinnuliujumine - 2.15.09 (OM A-normatiiv 2.11.66)

Püsige Lainel!