30. september 2015

Kardo Ploomipuu: Eesmärk on olümpialt medal tuua

Ploomipuu võidetud kuldmedaliga

Eesti viimaste aastate parim paraujuja Kardo Ploomipuu alustas enda olümpiahooaega Sotšis liikumispuudega sportlaste maailmamängudel (IWAS World Games), kus ta võitis 100 m seliliujumises kuldmedali. Juba vaatab Ploomipuu ka järgmisesse aastasse, kui toimuvad nii Euroopa meistrivõistlused kui ka Rio olümpiamängud.

Sotšis saavutas Kardo Ploomipuu kuldmedali S10 liikumispuudega klassis. Kuigi kõik maailma "ässad" ei olnud kohal, siis Ploomipuu oli ning 100 m seliliujumises võttis ta jaga 1.02.50 kindla võidu.

"Ajaga jään väga rahule," ütles Ploomipuu võistlusjärgselt. "Kaks nädalat enne seda võistlust viibisin Calella laagris, mis aitasid kuldmedali võidule väga kaasa." Konkurendid jäid meie parimast paraujujast Ploomipuust ligi kahe sekundiga maha. Hõbemedal rändas Venemaale ning pronks Belgiasse.


Ploomipuu, kes Pekingi olümpiamängudel pälvis pronksmedali ning Londonis leppis 4. kohaga 100 m seliliujumises, vaatab juba lootusrikkalt tulevikku ning on endale eesmärgid paika seadnud. Rio paraolümpiamängud toimuvad järgmise aasta septembris. "Eesmärk on ikka medalile ujuda," ütles Ploomipuu enesekindlalt. "Aga eks paistab mis saab ja mis vormis konkurendid on." Enne Rio olümpiat saab 27-aastane Ploomipuu võistelda maikuus Hispaanias Madeiras, kus toimuvad Euroopa meistrivõistlused. Ka sellel võistlusel on endine Euroopa rekordi omanik Ploomipuu sihikule võtnud medalivõidu.


Reedel lendab Eesti parim paraujuja juba Bergenisse kus toimuvad Põhjamaade meistrivõistlused. Seal osaleb lisaks liikumispuudega ujujatele ka nägemispuudega sportlased. "Loodetavasti tuleb mõni medal ka sealt," ütles ujuja naljatledes. Lisaks Ploomipuule on Bergenis koondiseliidriks ka Elisabeth Egel, kes eelmisel aastal krooniti Eesti parimaks nais parasportlaseks. Siiski on Egel olnud pikalt haige ning veetreeningutega alustas ta alles sellel nädalal. Kuid loodetavasti suudab ta seal anda endast siiski maksimumi.

Sotši võistlusbassein
Pärast Bergenis toimuvaid Põhjamaade meistrivõistlusi võtab Ploomipuu väikse time-out'i ning jätkab siis treeningutega et alustada ettevalmistust EM-iks ning OM-iks.

PÜSIGE LAINEL!