27. oktoober 2015

Rootsi sõidab 12-liikmelise võistkonnaga Euroopa lühiraja meistrivõistlustele

Eelmisl aastal Berliinis toimunud pikaraja EM-il
võitis Sarah Sjöström 2 kuld- ja 3 hõbemedalit

Rootsi Ujumisliit on teatanud esimesed nimed, kes osalevad Euroopa lühiraja meistrivõistlustel Iisraelis Netanyas (2.-6. detsember). Hetkel on Rootsist kindlad minejad Sarah Sjöström, Erik Persson, Simon Sjodin ja Louise Hansson.

Lisaks nendele neljale ujujale lisanduvad veel 8 ujujat, kes valitakse välja Rootsi lühiraja meistrivõistlusel, mis algab 8. novembril. 

Samas peab ära märkima, et esialgsest nimekirjast on väljas Jennie Johansson, kes võitis suvel Kaasanis toimunud MM-il 50 m rinnuliujumises kuldmedali. Eelmistel Euroopa lühiraja meistrivõistlustel Taanis võitis ta pronksmedali nii 50 m- kui ka 100 m rinnuliujumises. Samuti on nimekirjast puudu seliliujuja Michelle Coleman, kes eelmistel meistrivõistlustel sai kaela pronksmedali 50 m seliliujumises.

Väga üllatav on ka Rootsi koondise suurus. Tänavustele Euroopa lühiraja meistrivõistlustele võetakse kaasa ainult 12 ujujat. 2013 aastal oli selleks numbriks 33.

Kaks aastat tagasi kui lühiraja EM toimus Taanis lõpetas Rootsi koondis medalitabelis 8. kohal, võites 2 kuld-, 5 hõbe- ja 3 pronksmedalit. Mida suudavad rootslased tänavu? Kindlasti on taas üks kuldmedali nõudlejatest Sarah Sjöström, kes suvel Kaasanis toimunud pikaraja MM-il püstitas uue maailmarekordi 100 m liblikujumises. 

Eesti koondises on 19 ujujat, kes on täitnud lühiraja EM-i normi. Hetke seisuga sõidab Iisraeli siiski 17 Eesti ujujat. Peab ka ära märkima, et riikidel on erinevad kriteeriumid võistlustele pääsemisel.

PÜSIGE LAINEL!