29. oktoober 2015

Suurbritannia saadab lühiraja EM-ile vaid 12 ujujat

Suurbritannia suurim ujumisetäht - konnaäss Adam Peaty
Suurbritannia Ujumisliit on teatanud need nimed, kes võistlevad 2.-6. detsembrini toimuval Euroopa lühiraja meistrivõistlustel Iisraelis Netanyas. Üllatuslikult sõidab EM-ile vaid 12 ujujat.

Suurbritannia on muutumas aina tugevamaks ujumiskantsiks maailmas. Põhjus, miks saadetakse vaid 12 ujujat lühiraja EM-ile, on selles et soovitakse saata Iisraeli vaid need ujujad, kes suudavad medaleid võita.

Kuigi enamus briti ujujaid mõtlevad pika raja basseini ja olümpia peale, siis on lühiraja EM võistlus, kus saab harjuda suure võistluse pingega. Eestist sõidab hetke seisuga lühiraja EM-ile 17 ujujat. Kuid Eesti Ujumisliit on teinud süsteemi, kus normitäitjad automaatselt tagavad endale koha koondises.

Nendest 12-st ujujast, kes Suurbritannia koondisesse kuuluvad, on nimekirjas ka pika raja basseini 50 m- ja 100 m rinnuliujumise maailmarekordi omanik Adam Peaty. Kui Peaty suudab enda pöörete kallal tööd teha enne EM-i, siis on ohus ka lühiraja maailmarekordid. Kusjuures läheb Peaty võitma enda elu esimest lühiraja EM-i medalit.

Aastal 2013 võitis Suurbritannia Euroopa lühiraja meistrivõistlustelt Taanis 9 medalit. Kusjuures mitte ühtegi kuldmedalit.

Suurbritannia koondis 2015 aasta lühiraja EM-il:

1) Adam Peaty
2) Luke Greenbank
3) Roberto Pavoni
4) Robbie Renwick
5) Andrew Willis
6) Chris Walker Hebborn
7) Liam Tancock
8) Jazz Carlin
9) Fran Halsall
10) Hannah Miley
11) Siobhan-Marie O'Connor
12) Georgia Coates

PÜSIGE LAINEL!