14. oktoober 2015

TALLINNA MV SUUR EELVAADE JA ENNUSTUS: Kas tiitlikaitsjad võtavad taas oma?

Kas Romanjuk suudab tiitlit ka tänavu kaitsta?
Homme, 15. oktoobril, algavad kaks päeva kestvad Tallinna meistrivõistlused mitmevõistluses. Avapäeval starditakse 100 m liblik-, selili- ja rinnuliujumises. Reedel võetakse ette 100 m vabalt- ja 200 m kompleksujumine. Võistlused toimuvad kahes vanuseklassis - täiskasvanud ja noored.

Starti on tulemas peaaegu kõik Eesti parimad ujujad. Siinkohal toon Teieni ülevaate, mida kahe päeva jooksul eriti pingsalt jälgida, ennustan ala- kui ka üldvõitjaid ning annan parimat siseinfot mida võimalik saada enne Tallinna meistrivõistlusi. Kuigi tegemist pole just ülemäära tähtsa võistlusega, siis kaotada ei taha keegi ning võimalus on ainult võita ja veelkord võita.


MEHED:


Esikolmiku favoriidid: Martin Liivamägi, Martin Allikvee, Cevin Siim, Martti Aljand, Karl Luht, Daniel Zaitsev

Kas Aljand suudab ennast läbi
probleemide esikolmikusse ujuda?
Hetkel tooksin meeste seas välja 6 favoriiti, kes võivad esikolmiku kohtadele ujuda. Stardis on eelmise aasta tiitlikaitsja Martin Liivamägi, Kalevi Ujumiskoolist, kellel on head šansid ka tänavu tiitel endale võidelda. Samas pidid kõik Riho Aljandi hoolealused (sh Liivamägi ja M. Aljand) ujuma kõik alad treeningpükstega. Liivamägi suurim konkurent on kahtlemata Martin Allikvee. Garanti Spordiklubi ujujad tohivad ujuda ainult kaks ala võistluspükstega, mis segab vett väga suurel määral. Martti Aljandit kimbutas eelmisel nädalal külmetushaigus, mis sundis teda mitu treeningut vahele jätma, kindlasti on see jätnud vormile enda jälje ning esikohale võitlemine on keeruline.

"Mustad hobused" basseinis on kahtlemata Cevin Siim, Daniel Zaitsev ja Karl Johann Luht. Kõik võivad üsna hästi enamus alad läbida v.a rinnuliujumine, mida läbi lillede öeldes nad ujuda ei oska. Kuna Luht ja Zaitsev võistlevad Garanti Spordiklubi värvides siis on ka nendel võimalus startida kahel alal võistluspükstega. Samas Siim paneb kõik alad võistluspükstega, mis tõstab tema šansse esikolmikusse pürgimisel. Siim pääses ka eelmisel aastal poodiumile, saades kolmanda koha.

Favoriidite ringi "oleks" saanud ka lisada Pjotr Degtjarjovi, kuid tema jääb koos enda treeningpartneri Filipp Provorkoviga nendest võistlustest eemale. "Me ei võistle, sest see ei sobi meie treeningplaaniga," kommenteeris Degtjarjov mitte võistlemist. "Treener (Vladimir Sidorkin) ei leia mingit kasu sellest võistlusest ja ei saa seda siduda meie hetkel oleva plaaniga."

ENNUSTUS:

1. Martin Liivamägi
2. Martin Allikvee
3. Cevin Siim

Kas Martin suudab Martini alistada ja vastupidi?
Miks just nii? Esiteks on Liivamägil kasutada üks suur trumbi äss võistluste lõpus - 200 m kompleksi. Ning kui väga väike vahe on enne viimast ala, siis ei ole võimatu. et mees tõmbab jalga ka võistluspüksid. Allikvee ütles Priit Aaviku Ujumisblogile, et vorm pole paremate killast, sest tullakse suure koormuse pealt võistlustele, kuid samas nii tulevad kõik ujujad. Siiski avapäeva järel võib Allikvee juhtida, kuid viimase ala järel on ta ilmselt teisel kohal. Kolmandaks ujuda on suured võimalused Cevin Siimul. Kui Martti Aljand tõesti tuleb starti treeningpükste ja äsja põetud külmetushaigusega, siis konkurents on nii tihedaks läinud, et esikolmikusse on raske pääseda. Siim näitas juba korraliku kiirust ka Soomes peetud ujumisvõistlusel. Kas nii ka läheb? Saame lähiajal vastuse.

Eesti parim krooliujuja Pjotr Degtjarjov, kes võistlust jälgib tribüünilt, ennustas, et võitjaks tuleb Martin. "Millise perenimega seda ma ei tea. Mõlemad annavad kindlasti kuuma aga kes peale jääb seda on huvitav vaadata."

Noormehed võistlevad tänavu sünniaastaga 2000-2003. Võitjas ilmselt suurt kahtlust ei ole. Janter Suun TOP'i Ujumisklubist võtab see aasta kindla võidu, kui ta just ei saa disklahvi mingil alal.

NAISED: 


Esikolmiku favoriidid: Maria Romanjuk, Kätlin Sepp, Sigrid Sepp, Margaret Markvardt, Karleen Kersa, Kertu Ly Alnek

Naiste konkurents on sama põnev kui meestel. Kuus naist hakkavad võistlema esikolmiku kohtade nimel. Suurfavoriit on Maria Romanjuk, aga kindlasti pakub talle väga suurt konkurentsi nooruke Margaret Markvardt. Eelmisel aastal võistles Markvardt noorte klassis ja oleks muide saavutanud naiste konkurentsis teise koha. Markvardtiga vesteldes selgus, et on suur tõenäosus et neiu ujub kõik alad võistlustrikooga, mis annaks talle suure nö boonuse võrreldes Romanjukiga, kes paneb (tohib) võistlustrikoo selga panna vaid rinnuli- ja kompleksujumiseks. Need kaks naist jagavadki ilmselt tiitli omavahel ära.

Kolmandale kohale algab vihane võitlus. Kolm TOP Ujumisklubi neidu vs Audenteses treeniv USK-i neiu. Alnek ujub ilmselt ainult vabaltujumist võistlustrikooga ja rinnuliujumine on Alneki Achielluse kand. Samas mõlematel Seppadel kuulub rinnuliujumine nõrgemate alade hulka, vaid Kersa lõikab suurimat kasu konnaujumisest. Võitlus algab nendel neidudel liblikaujumise esimestest meetritest ning lõppeb suure tõenäosusega kompleksujumise viimastel meetritel.

ENNUSTUS:

1. Maria Romanjuk
2. Margaret Markvardt
3. Karleen Kersa

Kas Markvardt suudab Romanjuki selja prügiseks teha?
Kuna Romanjukil on rinnuli- ja kompleksujumine nii hea siis arvan, et just tema võtab võidu. Võit EI TULE kindlasti kergelt, sest Markvardt pärast esimest kahte ala on kindlasti liider. Siiski tänavu arvan, et natuke jääb Markvardtil puudu võidust. Kuigi Romanjuk täna, kolmapäeval, tegi ka raske jõusaali, siis see võib olla Markvardti võimalus võiduks...igatahes on Meid ees ootamas maruhuvitavad ujumised.

Kolmandaks ennustan rinnuliujujat Kersat, kellel ehk esimesed kaks ala pole kõige paremad, kuid siis hakkab tema tõus esikolmikusse. Kompleksujumises näitas ta eelmine aasta head sisu ning kindlasti on ka tema endale võtnud sihiks poodiumikoha. Õed Sepad ja Alnek osutavad kõva vastupanu kuid kas jäävad nad Kersale napilt alla või suudavad teda edestada. Samas pole veel kindel kas Kersa üldse startigi tuleb seoses terviseprobleemidega, kuid kõik küsimused saavad vastuse juba lähipäevadel.

Isegi suur ennustusguru Pjotr Degtjarjov oli võimetu ennustama selle duelli võitjat. "Ma arvan, et läheb madinaks Maria ja Margareti vahel. Me kõik teame mida suudab Maria, kuid Margaret on noor, andekas ja kiiresti arenev ujuja seega siin ei saa midagi kindlat öelda."

Tüdrukud kes võistlevad sünniaastaga 2001-2004 on võitja sama kindel kui poistel. Audentese Spordiklubi eest ujuv Ilona Maide triumfeerib suurelt, kui ta suudab kõik alad ilma disklahvita läbida. 

ÜKSIKALADE ENNUSTUSED:

100 m liblikujumine - Margaret Markvardt ja Daniel Zaitsev

100 m seliliujumine - Kätlin Sepp ja Karl Luht

100 m rinnuliujumine - Maria Romanjuk ja Martin Allikvee

100 m vabaltujumine - Kertu Alnek ja Daniel Zaitsev

200 m kompleksujumine - Maria Romanjuk ja Martin Liivamägi


Tallinna MV mitmevõistluses - STARDIPROTOKOLL


PÜSIGE LAINEL!