16. veebruar 2016

Tartus toimunud rahvusvahelisel võistlusel näitas eestlastest parimat tulemust Grossmann

Eesti esisprinter Tess Grossmann
foto: Joosep Martinson
Sõbrapäeval, 14. veebruaril, toimus Tartus Aura ujulas rahvusvaheline ujumisvõistlus Madwave Challenge. Võistlusest võttis osa üle 300 ujuja kolmest erinevast riigist. Eestlastest näitas parimat minekut kroolispets Tess Grossmann. Meestest tegid tegusid lätlased.

Kuna tegemist on olümpia-aastaga, siis toimus võistlus 50 m basseinis ning võistlusel oli võimalus täita ka olümpianorme kuna FINA lisas Madwave Challenge normitäitmis võistluseks.

Kuigi enamus Eesti tipud puudusid Tartus peetud võistluselt, siis häid tulemusi oli küllaga. Tess Grossmann oli võidukas 50 m vabaltujumises ajaga 26.42, mis tõstis ta ka Eesti hooaja edetabeli liidriks. Olümpia B-normatiivist jäi Grossmannil puudu vaid 25 sajandikku. Grossmanniga vesteldes selgus, et võistlustele mindi suure koormuse pealt ning tippvorm rihitakse aprilli lõppu ning maikuuks toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks. 

Märkimisväärne on Grossmanni tulemus ka sellepoolest, et suvel toimunud MM-il sai ta sel distantsil kirja ajaks 26.31. Ning olgu ka ära märgitud, et Madwave Challenge toimus tavalistelt stardipukkidelt ehk millel puuduvad nö lisapowerit andvad jalatoed. Seega tulevikku kiigates tegi Grossmann väga tugeva avalduse selle suunas, et olümpiamängude A-normatiiv (25.28) ei ole utoopia vaid puhas reaalsus.

Naiste 100 m vabaltujumises sai Grossmann kirja ajaks 57.86. Kaasanis peetud MM-il ujus ta tiba aeglasemini saades kirja ajaks 57.91. Tippmark on 21-aastasel ujujal aga 56.89. Siiski alavõitu Grossmann ei saavutanud sest valgevenelanna Nastassia Karakouskaya läbis 100 m vabalt ajaga 57.45, see oli ka võistluste parim tulemus naiste poolelt. Muide Karakouskava ja Grossmanni esituses olid nende võistluste 8! parimat tulemust.

Meestest ujus parima tulemuse välja lätlane Girts Feldbergs, kes 100 m seliliujumises läbis distantsi ajaga 56.62. Parima tulemuse eestlastest tegid Karel Seli ja Arkadi Kalinovski, kes võistluste parimate tulemuste pingereas asetsesid 11.-12. kohal.

Rinnuliujuja Mark Sovtsa oli 100 m rinnuliujumises lähedal Eesti poiste tipptulemusele, kuid aeg 1.08.64 oli 44 sajandikku nõrgem kehtivast tipptulemusest, mis kuulub Aleksandr Dobrovolski nimele aastast 1989

Kõik tulemused on leitavad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!