6. veebruar 2016

Tribuntsovi ülikool alistas Aljandi ja Liivamägi endise tiimi esmakordselt viimase 16 aasta jooksul

Californias treeniv Ralf Tribuntsov
Eile toimus Uytengsu Aquatics Centeri nimelises ujulas tuline duell Lõuna-California ning Berkeley California ülikoolide vahel, kust võitjana väljus esimest korda viimase 16-aasta jooksul Ralf Tribuntsovi ülikool.

Berkeley California (CAL), kus enda ülikooli aastad veetsid ka Martti Aljand ning Martin Liivamägi pidid alla vanduma ülinapilt Lõuna-California ülikoolile (USC), kus teist aastat õpib ka Ralf Tribuntsov.

Hea esituse tegi meie mees vabaltujumise distantsidel. 50 jardi vabaltujumises napsas "Tribu" alavõidu tulemusega 20.17. Individuaalselt napsas 21-aastane eestlane veel teise koha 100 jardi vabaltujumise, kus ta sai kirja ajaks 44.17. Alla tuli vanduda vaid CAL-is treenivale Ryan Murphyle, kes on USA üks parimaid seliliujujaid, Murphy võiduajaks märgiti protokolli 43.86.

"Ma olen väga uhke nende poiste üle," ütles USC tiimi peatreener Dave Salo. "Nad olid kogu aeg konkurentsis ning nad ei andnud kunagi alla."

Kõik sai otsustavaks viimase alaga kui toimus 4x50 jardi vabalt teateujumine. USC vajas võitu, et tulla selle duelli meistriks ning seda nad ka suutsid. USC võiduajaks märgiti 1.20.32 ning CAL kaotas vaid 4 sajandikuga. Esimest vahetust ujus teateujumises Ralf Tribuntsov, kes sai magusa revanši CAL-i esimest vahetust ujuva Ryan Murphy üle. Ajad vastavalt 20.20 ja 20.24. Suurimad õlalepatsutused lähevad USC ankrumehele Kyle Grissomile, kes tegi kaotatud vahe tasa ning tõi USC esimesena finišisse.

Üldkokkuvõttes saavutas USC napi võidu skooriga 149.5 - 148.5. See oli USC esimene võit CAL-i üle viimase 16 aasta jooksul, viimane võit pärineb aastast 2000.

Täna öösel Eesti aja järgi läheb USC taaskord kodus vastamisi tugeva Stanfordi tiimiga, mis on ka nende viimane koduvõistlus tänavusel hooajal enne konverentsi- ning NCAA meistrivõistlusi.