12. veebruar 2016

Ujumisliit muutis vaid 3 kuud enne Euroopa meistrivõistluste algust normatiive

Londoni olümpiaujula, kus toimuvad
Euroopa meistrivõistlused
Eile toimunud Eesti Ujumisliidu juhatuse e-koosolekul muudeti maikuus toimuvate Euroopa meistrivõistluste A-normatiivid ning seda vaid kolm kuud enne võistlust. Lisaks kinnitati sportlaste stipendiumid sportlike eesmärkide saavutamiseks 2016 aastal.

Eesti Ujumisliidu juhatus koosseisus: Kaupo Meier, Erko Tamuri, Karol Kovanen, Arto Aas, Evelyn Sepp, Antti Moppel võtsid e-koosolekul vastu otsuse tõsta Euroopa meistrivõistluste A-normatiive. Kõik juhatuse liikmed olid selle otsuse poolt.

Kui hooaja alguses oli esialgne EM-i A-normatiivi valem - eelmise EM-i poolfinaali 8. koht + 3% siis uueks valemiks on eelmise EM-i poolfinaali 8. koht + 2%. Hetkeseisuga on uue A-normatiivi ületanud Martti Aljand, Martin Liivamägi, Martin Allikvee, Ralf Tribuntsovi, Pjotr Degtjarjov. 

Uue A-normatiivi tõttu kaotab 100% võistlussõidu toetuse Filipp Provorkov, Kätlin Sepp ja Maria Romanjuk ja Endri Vinter. Ujumisliidu juhatus võttis vastu otsuse, toetada endise A-normide täitnute ujujate EM-i sõitu 75% ulatuses. Kõik B-normatiivi täitnud ujujaid toetab Ujumisliit 0% toetusega. Euroopa meistrivõistlused toimuvad 9-22 maini Inglismaal Londonis.

Toetust saanud ujujate nimi
ning toetussumma
Lisaks on viimati toimunud juhatuse koosolekul punkt, kus on kirjas, et kõik ujujad kes pääsevad Euroopa meistrivõistlustel poolfinaali, siis võistluste järgselt kompenseeritakse neile võistlusreis 100% ulatuses, kui seda pole ennem tehtud.

Kinnitati ka sportlaste stipendiumid sportlike eesmärkide saavutamiseks 2016. aastal. Enim toetust saab koos sponsorrahadega Pjotr Degtjarjov (9350€) kellel on täidetud OM-i B-normatiiv 50 m- ja 100 m vabaltujumises ning lühemal distantsil jääb A-normatiivist puudu vaid 32 sajandikku. Eesti üks kõige perspektiivikam ujuja Kregor Zirk, kellel täidetud ka olümpiamängude B-normatiiv, saab toetust vaid 100 eurot. Siiski, tänu eelmisel aastal saavutatud Euroopa Olümpiafestivali võidu eest saab Zirk igakuiselt 300 eurot EOK käest. See summa kulub Plymouthis õppivale ujujale ära, sest seal treenimine ning õppimine ei ole odav lõbu.

PÜSIGE LAINEL!