20. aprill 2016

Baltimaade meistrivõistlused toovad starti Eesti paremiku

Liivamägi on koondise esinumber
Reedel algavad Tallinnas Kalev Spa ujulas kaks päeva kestvad Baltimaade meistrivõistlused. Kohal on kõik Eestis treenivad koondislased. Laupäeval on viimane tähtaeg täita Euroopa meistrivõistluste normatiive ning lukku lüüakse EM koondis.

Suurimad puudujad Eesti koondise koosseisust on Ralf Tribuntsov ja Kregor Zirk, kes valmistuvad EM-iks vastavalt USA-s ja Inglismaal. Samuti on Baltimaade meistrivõistlused viimaseks peaprooviks enne 16. mail algavaid Euroopa meistrivõistlusi. Võistlused toimuvad kahes vanuseklassis - täiskasvanutele ja noortele.

Täiskasvanute koondise esinumbriks on Martin Liivamägi, kes detsembris toimunud Euroopa lühiraja meistrivõistlustel saavutas 7. koha. Liivamägi ujub lisaks enda põhialadele - 200 m kompleksi ja 100 m rinnuli - ka 200 m vabalt. Naistekoondise esinumbriks on eelmise aasta Eesti parim naisujuja Maria Romanjuk, kes üritab võidud napsata kõikidel rinnulidistantsidel. 

Noorte koondise esinumbriks on pimesoole operatsioonist taastuv Janter Suun ja sellel hooajal kõva arengu teinud Kertu Kaare. Poiste vanuseklassiks on tänavu s.a 2000-2002 ja tüdrukutel s.a 2001-2003.

Vaadates stardiprotokolli on suurim üllatus, et Martin Allikvee ei stardi ühel enda põhialal - 100 m rinnuliujumises. Allikvee on üles antud vaid 50 m- ja 200 m rinnuliujumises. Omaette vaatemäng on naiste 50 m- ja 100 m vabaltujumine kus Eesti parima naissprinteri staatuse eest võistlevad Tess Grossmann ja Kertu Ly Alnek, vürtsi lisavad Läti ja Leedu sprinterid.

Meeste 100 m vabaltujumises on oodata põnevat duelli Pjotr Degtjarjovi ja Daniel Zaitsevi vahel. Esimene neist on hooaja edetabeli liider ajaga 51.51 ning Zaitsev üritab kindlasti üle trumbata enda vanemat konkurenti.

Võistlustel osaleb ühtekokku 294 ujujat, kellest 172 esindavad sinimustvalget. Kuigi paberi peal tundub Leedu koondis olevat kindel võitja, siis midagi kergelt naabritele ei anta.

Igal alal riigi kaks parimat ujujat toovad punkte vastavalt 7-5-4-3-2-1. Teateujumises toob iga riigi üksainus koondis punkte vastavalt 14-10-8.

Võistluste stardiprotokolli leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!