21. aprill 2016

Maailmarekordimees ja olümpiavõitja ei pääsenud Rio olümpiamängudele

Maailmarekordimees Cesar Cielo
Eile lõppes Rio olümpiaujulas esimene testvõistlus, mis oli Brasiilia ujujatele viimaseks võimaluseks kindlustada enda koht kodustel olümpiamängudel. 50 m- ja 100 m vabaltujumise maailmarekordi mees ning Brasiilia läbiaegade edukaim ujuja Cesar Cielo ei suutnud end murda kodusele olümpiale.

29-aastane Cesar Cielo võitis Pekingi olümpiamängudel 50 m vabaltujumises kuldmedali ning Londonis platseerus kolmandale kohale. Lisaks on ta sellel alal ka maailmarekordimees ajaga 20.91. Eile oli tal viimane võimalus lunastada individuaalne olümpiapääse, kuid katsevõistlusel näidatud aeg 21.91 ei olnud piisav.

Igast riigist pääseb ühele alale võistlema vaid kaks meest ning 50 m vabaltujumises on Brasiilias nendeks Bruno Fratus ja Italo Duarte. Esimene neist läbis katsevõistlusel ühe basseini pikkuse ajaga 21.74 ning teine ajaga 21.82, mis tähendab et Cielo jäid vaid 9 sajandikuga Rio olümpia ukse taha. 

Cielo oli stardis ka 100 m vabaltujumises. Sellel alal saavutas brasiiliane Pekingi OM-il pronksmedali. Ka sellel alal kuulub Cielo nimele maailmarekord tulemusega 46.91. Katsevõistluse eelujumises näitas ta aega 48.97, millega ta kvalifitseerus õhtusesse finaali kuuenda ajaga, kuid loobus seal ujumisest, et valmistuda täielikult 50 m vabaltujumiseks.

Siiski on Brasiilia kõigi aegade edukamal ujujal õhkõrn lootus veel pääseda Rio olümpiale, kuid ilmselt jääb seegi uks temale suletuks. Nimelt on Brasiilia 4x100 m vabaltujumise teatenelik kvalifitseerunud Riosse ning võib tekkida võimalus kus Brasiilia Ujumisliit valib ta koondisesse. Kuid kuna sellel hooajal on ujumislegendist kiiremini ujunud paljud tema kaasmaalased, siis on tema võimalused vaid teoreetilised. Kuid lootus sureb viimansena.

Lisaks eelmainitud tiitlitele on Cielo 6-kordne maailmameister "pikas vannis". Lühiraja MM-ilt on ta võitnud kokku viis kuldmedalit. Samuti on Cielo enda karjääri jooksul ujunud 50 m vabalt alla 22-sekundi lausa 52 korda, mis on ka absoluutne rekord. Ameeriklane, 100 m vabaltujumise valitsev olümpiavõitja, Nathan Adrian on selle vägiteoga hakkama saanud 45 korda ja prantslane, 50 m vabaltujumise valitsev olümpiavõitja, Florent Manaudou on ujunud alla 22-sekundi 40 korda.

Katsevõistluse 50 m vabaltujumise finaali näed SIIT:

PÜSIGE LAINEL!