19. aprill 2016

Väliseestlane Aleksa Gold tuli Kanada noortemeistriks ja püstitas uue juunioride rekordi

Joshua ja Aleksa Gold
Kanadas elav väliseestlane Aleksa Gold osales Kanadas Torontos toimunud riigi meistrivõistlustel ning tegi seal väga edukaid ujumisi. Ta püstitas uue Eesti juunioride rekordi ning tõusis mitmel alal ka Eesti hooaja edetabeli juhiks.

Aleksa Gold, kes on sündinud 2000 aastal, püstitas 200 m seliliujumises uue Eesti juunioride rekordi. Ta läbis distantsi ajaga 2.17.02. Ta parandas enda nimele kuuluvat Eesti juunioride rekordit 10 sajandikuga. See aeg on ka Eesti hooaja tipptulemus.

Eesti hooaja tipptulemuse ujus Gold ka 200 m kompleksujumises. Ta läbis distantsi tulemusega 2.20.74, millega ta püstitas suure isikliku rekordi. Aivi Kulla nimele kuuluvast juunioride rekordist jäi teda lahutama veidi üle sekundi. Enda vanuseklassis krooniti Gold sellel alal ka Kanada noortemeistriks.

Naiste 100 m vabaltujumises püstitas Gold taaskord isikliku rekordi ning saavutas hõbemedali noorte arvestuses. Ta viis isikliku rekordi 57.83 peale, mis annab talle Eesti hooaja edetabelis Kertu Alneki (57.14) ja Tess Grossmanni (57.81) järel kolmanda koha. Alneki tulemus on ka kehtiv juunioride rekord, mida Goldil on võimalus üle ujuda nii tänavu kui ka järgmine hooaeg. 

Enda viimasel alal, 100 m seliliujumises, oli väliseestlane lähedal taaskord juunioride rekordile. Sigrid Sepa nimele kuuluvast rekordist 1.03.94 jäi neiul puudu vaid pool sekundit. Gold läbis distantsi ajaga 1.04.46, mis on tema isiklikust rekordist, mis püstitatud kaks kuud tagasi vaid 1 sajandik kehvem.

Teine võistlustules olnud eestlane, Aleksa Goldi vanem vend, Joshua Gold ujus 200 m liblikujumises ajaga 2.07.24 uue isikliku rekordi.

Võistlustules näeb Aleksa Goldi Eesti suvistel meistrivõistlustel ning samuti on ta täitnud ka Euroopa juunioride meistrivõistluste A-normatiivi, mis tagab talle prii sõidu võistlustele. 

PÜSIGE LAINEL!