17. mai 2016

EM-i TEINE PÄEV: Segateatenelik ei pääsenud disklahvi tõttu finaali

Maria Romanjuk
Londonis jätkuvatel ujumise Euroopa meistrivõistluste teisel päeval oli individuaalselt võistlustules 11 Eesti ujujat ja sega teateujumise võistkond. Eestlastest tegi päeva parima tulemuse Maria Romanjuk. Päeva lõpetas eestlaste jaoks draamatiline segateateujumine.

Maria Romanjuk ei suutnud 100 m rinnuliujumises enda eelmisel aastal ujutud Eesti rekordit (1.09.49) parandada. Ta läbis distantsi ajaga 1.09.95 mis andis talle teisel päeval eestlaste parima 25. koha. Poolfinaali oleks viinud 75 sajandikku kiirem aeg.

Samal distantsil startinud Maria Harutjunjan ujus uue isikliku rekordi tulemusega 1.11.22. Endist tippmarki 84 sajandikuga parandanud Harutjunjan saavutas 41. koha. Kolmanda Eesti naisena sel distantsil startinud Karleen Kersa jäi enda isiklikule rekordile üle poole sekundi alla ning tulemusega 1.12.87 pidi ta leppima eelviimase ehk 47. kohaga.

Teise päeva eelujumiste suurim üllatus toimus 4x100 m sega teateujumises. Eesti koondis koosseisus Alina KendziorFilipp ProvorkovDaniel Zaitsev ja Kertu Ly Alnek läbisid distantsi tulemusega 3.56.72 ning andis neile esialgselt finaalipääsu 7. ajaga. Pärast ujumist siiski kohtunikud leidsid, et viimases vahetuses startinud Alnek tegi valestardi ja seetõttu sai Eesti disklahvi.

Esimeses vahetuses kõige kiirema aja kirja saanud Prantsusmaa ning eeldatav kuldmedali favoriit sai samuti disklahvi. Avavahetuses selili ujunud Kendzior püstitas mitte-ametliku Eesti rekordi ajaga 1.03.33. Tegemist on mitte-ametliku ajaga kuna tegemist on sega teateujumisega, kus mehed ja naised ujuvad kõrvuti ning seetõttu kõik avavahetuses ujutud ajad on mitte-ametlikud.

Kregor Zirk
Meeste 200 m vabaltujumises oli stardis kolm Tartust pärit ujujat. Parima tulemusega sai hakkama Kregor Zirk, kes ajaga 1.50.70 püstitas ka uue Eesti noorte- ja juunioride rekordi. See aeg andis 67 mehe konkurentsis 44. koha. Eelnev noorte- ja juunioride tippmark paranes täpselt 55 sajandikku. Poolfinaali oleks 16-aastase ujuja viinud aeg 1.48.89.

Kõrvuti ujunud Andri Aedma ja Karl Johann Luht püstitasid 200 m vabaltujumises samuti uued võimsad isiklikud rekordid. Aedma parandas enda isiklikku tippmarki ligi 4 sekundit ning ajaga 1.53.43 pälvis 62. koha. Luht lõpetas tulemusega 1.53.86 ning parandas enda isiklikku rekordit üle sekundi ja saavutas 63. koha.

Teise päeva üks oodatumaid alasid oli meeste 200 m kompleksujumine ja peaosas Martin Liivamägi. Esimese 100 m järel 2.01 graafikus olnud Liivamägi kahjuks lõpuni vastu pidada ei suutnud ning lõpetas ajaga 2.03.37, mis andis lõpuprotokollis 31. koha. Ilma imetrikoota on tema parimaks tulemuseks sel distantsil 2.00.93. Poolfinaaliuks sulgus täna ajaga 2.01.97

Eesti koondise eest esimese stardi teinud väliseestlane Osvald Nitski tegi meeste 200 m kompleksujumises väärika tulemuse kui ajaga 2.06.71 püstitas ta suure isikliku rekordi ja uue Eesti juunioride rekordi. See aeg andis Nitskile 42. koha. Isikliku rekordi ujus välja ka täiskasvanute tiitlivõistluste debütant Silver Hein, kes ajaga 2.08.64 saavutas 43. koha.

Kertu Ly Alnek
Naiste 100 m vabaltujumises olid Eesti koondise eest võistlustules kodused rivaalid Tess Grossmann ja Kertu Ly Alnek. Eile teateujumises ajaga 56.97 juunioride rekordi püstitanud Alnek läbis ka täna 100 m vabalt rekordilähedase ajaga. Ta läbis distantsi tulemusega 57.09, mis andis siiski 82 naise konkurentsis alles 59. koha. Grossmann kaotas enda isiklikule rekordile ligi 1,5 sekundit ning ajaga 58.34 pidi ta leppima 68. kohaga.