11. juuni 2016

Saar ja Liivand jäid Rio olümpiakohast kaugele

Meribel Saar
Portugalis Setebalis toimus Rio olümpiamängude avaveeujumise kvalifikatsiooni võistlus millest võttis osa ka kaks eestlannat. Meribel Saar ja Merle Liivand startisid 10-kilomeetrisel distantsil, kus olümpiamängudele pääses kokku 14 ujujat.

Hetkel on Riosse pileti taganud 10 avaveeujujat nii meeste kui ka naiste osas. Eelmisel suvel Kaasanis toimunud MM-il esikümnesse ujunud sportlased on endale juba pääsu olümpiamängudele taganud.

Portugalis toimunud 10-kilomeetrisel distantsil tagasid automaatse edasipääsu olümpiale 9 kõige kiiremat ujujat. Tasub märkida, et Setebalis sai olümpiale kvalifitseeruda vaid üks ujuja riigi kohta. Lisaks oli võimalus pääseda olümpiale ka tänu kontinentaalkohtadele. Iga kontinendi (5) parim ujuja pääses samuti Riosse. Kui riigil on juba üks või kaks ujujat Riosse pääsenud, siis sai kontinentaalkoha omanikuks paremuselt järgmine ujuja.

Merle Liivand läbis 10-kilomeetrise distantsi ajaga 2:22.13. Liivand oli viimane ujuja, kes sai kirja tulemuse ehk lõpetas viimase 44. kohaga. Et pääseda olümpiale ehk tagada Euroopa kontinentaalkoht oleks eestlanna pidanud ujuma 25 minutit kiiremini. 

Teise eestlannana stardis olnud Meribel Saar katkestas enda võistluse. Saar oli võistlustules kuni viimase ringini, aga viimasele ringile noor ujuja ei läinud ning seetõttu finišis ka aega kirja ei saanud. Enne võistlustrassilt maha tulemist hoidis Saar 44. kohta ning seda täpselt Liivandi ees. 

Kõige kiirema aja sai kirja hiinlanna Xin Xin ajaga 1:55.12. Edasipääsu olümpiale tagas täna Portugalis 14 naisujujat.

Kõik tulemused leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!