15. juuli 2016

10 huvitavat fakti tulevase olümpialase Maria Romanjuki kohta

Maria Romanjuk
Eesti eelmise aasta parim naisujuja Maria Romanjuk saavutas tänavu enda ujumiskarjääri suurima võidu pääsedes Rio olümpiamängudele. Ka väljaspool basseini on Romanjuki näol tegemist omapärase ja huvitava inimesega. 

Kuna Rio olümpiamängud lähenevad marulise tempoga, siis on viimane aeg tutvust teha meie tulevase olümpialasega. Seega toon Teieni 10 huvitavat fakti Maria Romanjuki kohta.

1. Lemmikvärviks roheline

Kuigi basseinis olev vesi on reeglina sinine, siis Maria lemmikvärviks on hoopis roheline. Põhjus miks just see värv on neiule kõige meelepärasem on seetõttu, et tema arvates on see värv kuidagi rahulik ja mõnus. 

2. Lemmikkohaks enda voodi

Kui uurida Maria käest mis on tema lemmikkohaks kogu maailmas, siis kõlab ujujale vääriline vastus - VOODI. Ta selgitab, et tema voodi koos pehmete padjate ning mõnusa tekiga on kõige parem. "Ma magan alati väga hästi ja just seal ma puhkan kõige paremini välja".

Audi R8
3. Lemmikautoks Audi R8

Kuigi reeglina tüdrukuid autod ei köida, siis Maria lemmikautoks on Audi R8. Eriti veel musta värvitooniga mootoriga suksu. Pange valmis kui Maria varsti Tallinna linna vahel just Audi R8'ga ringi kihutab. Muidugi lubatud sõidukiiruse piires.

4. Ilma ujumiseta ei suudaks Maria elada

Üks asi milleta Maria elada ei suuda on otseloomulikult ujumine. "Kui mul pole trenne, siis mul on väga igav ja pole midagi teha," ütleb eelmise aasta Eesti parim naisujuja. Maria väidab selgel noodil, et ujumine on tema elu.

5. Lemmiksarjaks "Castle"

Kui Maria parasjagu treeningul ei ole, siis vaatab ta meelsast teleseriaali "Castle". See teleseriaal on ka Maria lemmikuks kui ka siinkirjutaja. Samuti meeldivad talle veel teleseriaalid "Supernatural" ja vene teleseriaal "Molodezka". 

6. Rasked harjutused on mokka mööda

Lemmikharjutuseks treeningul on kõik rasked harjutused. "Mulle meeldivad rasked harjutused mida minu treener (toim.- Dmitri Kapelin) annab. Seal on vaja pingutada ja kui on hästi tehtud, siis on mõnus tunne ning sa tead mille nimel sa seda teed."

7. Maria pole Romanjuki pere ainuke konnalaps

Maria õde Darja Romanjuk
Kõik on tuttavad Maria saavutustega ning et tema põhialaks on rinnuliujumine. Aga mida paljud ei tea on see, et ka tema noorem õde Darja Romanjuk tegeleb ujumisega. Pereisa ütles: "Nad on väga sarnased vees, sama välimus, sama tehnika, sama iseloom." Maria lisab veel, et ta arvab tema hetkel 9-aastasest õest tuleb väga hea ujuja. "Ta on alles 9-aastane ja juba ujub paremini kui mina väiksena."

8. Lemmiksöögiks ema tehtud kana riisiga.

Kui jutt läheb söögi peale, siis väidab Maria, et tema ema tehtud kana riisi vastu ei saa miski. Samuti lähevad tal suunurgad taevani kui tema poiss-sõbra ema tehtud küpsisetort kõhtu satub.

9. Kõige meeldejäävam võistlus 2015 MM

Võistlus mis Mariale kõige meeldejäävam on olnud tema karjääri jooksul oli eelmisel aastal Kaasanis toimunud maailmameistrivõistlused. "Ma ujusin seal väga hästi ning ujula meeldis mulle väga," selgitas neiu enda valikut. "See oli ka esimene võistlus kus ujusin nii 100 m- kui ka 200 m distantsil Eesti rekordi." Olgu ka märgitud, et just sellel võistlusel lunastas ta endale Rio olümpiapääsme.

10. Instagram

Lemmikuks sotsiaalmeedia kohaks on Marial Instagram. Kes pole kursis, mis Instagram on, siis seal saab sõpradega jagada pilte ja videoid. Ka Maria on väga tihe Instagrami kasutaja ning teda võib leida kasutajanime "mariiakene" alt. 

PÜSIGE LAINEL!