16. juuli 2016

Endine Eesti koondislane ja rekordiomanik Maria Albert tegi comebacki

Maria Albert
Täna algasid Elvas Verevi järves avaveeujumise Põhjamaade meistrivõistlused. Lisaks jagati medaleid ka Eesti meistrivõistluste arvestuses. Endine pikamaaujumise äss ja Eesti rekordiomanik Maria Albert tegi comebacki. 

Endine Eesti koondise ujuja ja hetkel 1500 m vabaltujumise Eesti rekordit hoidev Maria Albert nüüd nimega Maria Mäihäniemi oli samuti Põhjamaade meistrivõistluste stardis. Basseinis tegi Maria viimati võistlusstardi 2008 aastal Euroopa lühiraja meistrivõistlustel.

Albert saavutas 5-kilomeetrisel distantsil Põhjamaade meistrivõistluste arvestuses 10. koha ja Eesti meistrivõistluste arvestuses tubli neljanda koha. 

5-kilomeetrisel distantsil ükski eestlane Põhjamaade meistrivõistluste medalit kaela ei saanud. Meestest tuli võitjaks taanlane Peter Mandrup Madsen ajaga 00:58:08,09. Naistest krooniti Põhjamaade meistriks samuti taanlanna Emma Wael tulemusega 01:02:49,9.

Frank Johan Ojarand
Samal ajal Põhjamaade meistrivõistlustega selgitati välja ka Eesti meistrivõistluste medalistid. 5-kilomeetrisel distantsil krooniti Eesti meistriks Frank Johan Ojarand (01:02:09,6). ja Margaret Markvardt (01:06:07,7). Hõbemedalitele ujusid ennast Silver Hein ja Anette Hallik ning pronksmedalid said kaela Sander Paavo ning Kätlin Sepp.

Täna toimub veel mastersite 3-kilomeetrine distants kus jagatakse medaleid. Homme toimub 10-kilomeetrine distants kus jagatakse taas medaleid nii Põhjamaade- kui ka Eesti meistrivõistluste arvestuses. 

Kõik tulemused leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!