10. juuli 2016

Kaare ja Stseglov särasid Põhjamaade noorte meistrivõistlustel

Kertu Kaare
Täna lõppesid Soomes Tamperes kaks päeva kestnud Põhjamaade noorte meistrivõistlused. Võistlustules oli ka 28-liikmeline Eesti koondis kes võitis ühtekokku 9 medalit. Parimate esitustega said hakkama Kertu Kaare ja Ivan Stseglov.

Kuigi koondis Tamperes oli suur, siis poodiumi peale pääsesid vaid vähesed. 13-aastane Kertu Kaare jäi konkurentidele püüdmatuks 50 m vabaltujumises.

Kaare läbis 50 m vabalt tulemusega 26.88, mis andis talle kuldmedali. Enda isiklikule tippmargile kaotas neiu 15 sajandikku ning Kertu Ly Alneki nimele kuuluvast Eesti noorte rekordist jäi lahutama 27 sajandikku. Siiski on Kaarel võimalus noorte rekordit püüda veel poolteist aastat kuna tegu on nii noore sportlasega.

Väga heade ujumistega sai hakkama ka Ivan Stseglov. Ta võitis 200 m seliliujumises kuldmedali uue isikliku rekordiga 2.07.03. Ilmar Ojase nimele kuuluvast Eesti noorte rekordist jäi Stseglovi lahutama veidi vähem kui pool sekundit. Ojase rekord on püsinud juba 26 aastat. Stseglov pälvis medali veel 100 m seliliujumises kus ta samuti püstitas uue isikliku rekordi 59.59. See aeg andis tugevas konkurentsis pronksikarva autasu.

Janter Suun
Poodiumile ujus ennast krooliujuja Janter Suun. Ta viis 100 m vabaltujumises enda isikliku tippmargi esmakordselt alla 53-sekundi saades kaela hõbemedali tulemusega 52.61. Sama värvi medali võitis noormees ka 50 m vabaltujumises ajaga 24.09.

Eesti neiud püstitasid nii 4x100 m- kui ka 4x200 m vabalt teateujumises uue Eesti juunioride rekordi. Mõlemas teateujumises ujusid Kertu Kaare, Ilona Maide ja Laurika Lint. Lühemas teateujumises aitas võistkonnal rekordi püstitada veel Kaia Liis Tomak ning pikemas Melissa Priidel. Uued rekordnumbrid vastavalt 4.01.06 ja 8.50.77.

Kuldmedali võideti veel mitte-olümpia alal 4x100 m sega vabalt teateujumises. Võistkond oli koosseisus Kertu Kaare, Ilona Maide, Markus Marandi ja Janter Suun. Nelja peale saadi kirja tulemuseks 3.45.03.

2. koht - Eesti koondis - 8x50 m sega vabaltujumine - 3.25.41
2. koht - Eesti neidude koondis - 4x100 m vabalt - 4.01.06 (Eesti juunioride koondis)
3. koht - Ivan Stseglov - 100 m selili - 59.59
3. koht - Eesti noormeeste koondis - 4x100 m vabalt - 3.58.89
4. koht - Eesti neidude koondis - 4x100 m kombineeritud - 4.30.58
4. koht - Eesti koondis - 4x100 m sega kombineeritud - 4.15.24
4. koht - Maksim Gumenjuk - 200 m liblikat - 2.14.03
4. koht - Eesti neidude koondis - 4x200 m vabalt - 8.50.77 (Eesti juunioride rekord)
4. koht - Eesti noormeeste koondis - 4x200 m vabalt - 8.08.41