6. detsember 2016

5 huvitavat fakti Eesti koondise kohta lühiraja MM-il

Täna algavad Kanadas 13. korda peetavad lühiraja maailmameistrivõistlused. Eesti koondise au kaitsevad tänavu neli ujujat - Martin Allikvee, Martti Aljand, Martin Liivamägi ja Kertu Ly Alnek. 

Et veelgi enam laskuda võistluste lainele, siis toon Teieni 5 huvitavat fakti Eesti koondise kohta lühiraja MM-il.

1. Koondise keskmine vanus 23,75 aastat

Tänavu on koondises kaks "vanakest" Aljand ja Liivamägi ning kaks uuema generatsiooni ujujat Allikvee ja Alnek. Koondise keskmiseks vanuseks tänavusel lühiraja MM-il on 23,75 aastat.

2. Aljand tegi MM-il debüüdi kui Alnek alustas ujumisega

Aljand tegi lühiraja MM-il debüüdi 2006 aastal. Samal aastal alustas treeningutega pisikene 7-aastane Alnek. Täna 2016. aastal on nad aga koondisekaaslased. Küll aeg lendab kiiresti.

3. Viimase 10-aasta kõige väiksem koondis

Vähem kui 4 Eesti ujujat osales lühiraja MM-il viimati 2006 aastal, kui stardis olid vaid Martti Aljand ja Jane Trepp

Riho Aljand
4. Riho Aljandi viimane tiitlivõistlus peatreenerina

Viimased 8 aastat Eesti ujumiskoondise peatreener olnud Riho Aljand teeb viimase võistluse koondise peatreenerina. Muidugi võib ta naasta sellele ametipostile nelja aasta pärast kui on uued peatreeneri valimised, aga praeguseks on need tema ametiaja viimasteks.

5. Kanada eestlaste jaoks õnnelik paik

Viimati toimusid ujumise tiitlivõistlused Kanadas 2005 aastal kui Montreal võõrustas pikaraja maailmameistrivõistlusi. Toona pääses Jana Kolukanova 50 m vabaltujumises finaali. Poolfinaali pääsesid Triin Aljand ja taaskord Kolukanova. Loodetavasti on Kanada edukas paik ka praegusele koondisele. 

PÜSIGE LAINEL!