4. detsember 2016

MM-i EELVAADE: Kas debütant Alnek ujub karjääri esimese rahvusrekordi

Lühiraja MM-ini Kanadas on jäänud kaks päeva ning Eesti ujujad on juba võistluspaika saabunud. Koondise pesamuna on tänavustel tiilivõistlustel 17-aastane debütant Kertu Ly Alnek. Sellel hooajal heas hoos olnud Alnek noolib enda karjääri esimest individuaalset rahvusrekordit.

Alnek pääses lühiraja MM-ile tänu suvel pikas basseinis ujutud 100 m vabaltujumise tulemusele, millega ta täitis järgmisel suvel toimuva MM-i B-normatiivi. Kuid kuna Ujumisliit lubab lühiraja võistlustele ka need sportlased, kes on pikas basseinis normatiivi täitnud, siis nii pääses ka Alnek enda karjääri esimesele lühiraja MM-ile. 

Tänavusel hooajal on Alnek olnud kusjuures parem ka lühiraja MM-i B-normatiivist. Päris esimeste tiitlivõistlustega neiul tegemist ei ole, sest maikuus osales ta Euroopa meistrivõistlustel. Siiri Põlluveeri hoolealusel on hetkel täiskasvanute tiitlivõistlustel ideaalne seeria - ujunud alati isikliku rekordi. Kas jätkub see seeria ka Kanadas?

Alnek hüppab vette 50 m- ja 100 m vabaltujumises. Pikemal kroolidistantsil on ta tänavusel hooajal väga lähedale jõudnud ka Triin Aljandi rahvusrekordile (54.68), kui Riias peetud võistlusel läbis ta distantsi ajaga 55.01. Uus Eesti rekord ja isiklik rekord peakski noore sportlase suurim eesmärk olema, sest poolfinaalkohad jäävad veel kättesaamatuks. 50 m vabaltujumises on neiu isiklik rekord 25.73 ning uus tippmark ka sellel distantsil oleks õnnestumine. Kui prognoosida ka kohti mida võiks Alnek saavutada, siis positiivseks võiks lugeda kui ta suudab ennast murda 35 parema hulka. 

Kokkvõttes saab oluliseks kuidas saab neiu hakkama hommikuse eelujumisega ning kui palju väriseb tal jalg enne starti. Isiklik(ud) rekord(id) oleks Alneki jaoks suur õnnestumine tema karjääri esimesel lühiraja MM-il. Jackpoti võidaks ta juhul kui alistaks Eesti rekordi 100 m vabaltujumises.

Alneki isiklikud rekordid:

50 m vabalt - 25.73
100 m vabalt - 55.01

PÜSIGE LAINEL!