21. jaanuar 2017

Katinka Hosszu krooniti eelmise aasta Euroopa parimaks naissportlaseks

Ungarlanna Katinka Hosszu krooniti eelmise aasta Euroopa parimaks naissportlaseks. Ta võitis suvel toimunud Rio olümpiamängudel neli medalit millest kolm olid kuldsed.

27-aastane Hosszu pälvis taolise tunnustuse esmakordselt enda karjääris. Lisaks kolmele võidetud kuldmedalile Rios, saavutas ta lühiraja MM-il rekordilised 7 kuldmedalit ning maikuus peetud Euroopa meistrivõistlusel oli tema saagiks neli kulda.

34 korda välja antud auhinna on varasemalt võitnud viis naisujujat, nendest viimati Federica Pellegrini 2011 aastal. Euroopa parima meessportlase auhinna on saavutanud kolm ujujat. Tänavu võitis auhinna jalgpallur Cristiano Ronaldo.

Ungarlanna Hosszu on võitnud enda karjääri jooksul 68 tiitlivõistluste medalit, millest 41 on olnud kuldsed. Ujumist kavatseb ta esialgsete plaanide kohaselt jätkata vähemalt kuni 2020 aastal toimuva Tokyo olümpiani.