3. jaanuar 2017

USKUMATUD NUMBRID: Triin Aljandi domineerimine basseinis

Iga ujumissõber peaks teadma nime Triin Aljand. Ta praktiliselt valitses Eesti ujumist kui ta oli enda karjääri tipul, ta võitis viis tiitlivõistluste medalit, krooniti Eesti meistriks 49 korral, püstitas 63 Eesti rekordit. Aljandi saavutusi võib jäädagi nimetama. 

Toon nüüd Teieni mitmed faktid ja numbrid, mis kinnitavad kui võimekas ujuja Triin Aljand enda karjääri jooksul oli.

Triin Aljandile kuulub pikas basseinis 50 m liblikujumises Eesti kõigi aegade 40 (!!!) parimat tulemust. Jah, Te lugesite õigesti. Aljandi nimel olev Eesti rekord 50 m liblikujumises on 25.92, mis tõi talle 2012 aasta Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali. Lühikeses basseinis kuulub 50 m liblikujumises tema nimele "vaid" 24 Eesti läbiaegade parimat tulemust. 

Pikas basseinis ehk 50 m pikkuses ujulas on Aljandi nimel hetkel 3 rahvusrekordit. Lühikeses basseinis hoiab ta enda käes viis rahvusrekordit tehes temast kõige rohkem Eesti rekordeid hoidva naisujuja. Kuna ta treenis osa enda karjäärist USA ülikoolis, kus võisteldakse jardibasseinis, siis tema nimel on ka 3 jardibasseini Eesti rekordit. 

Võttes aluseks Aljandi isiklikud rekordid ja 2016 aastal ujutud Eesti naisujujate tulemused, siis saame teha huvitavaid võrdlusi. 50 m vabaltujumises lühirajal jääb 2016 aasta Eesti hooaja tipptulemuse omanik alla Aljandi isiklikule rekordile 1,59 sekundit. Sprindidistantsil saab seda vahet mõõta pehmelt õeldes kalendriga. 50 m liblikujumises oli vahe veelgi suurem, Aljand edestab 2016 hooaja tipptulemuse valdajat lühirajal 1,70 sekundiga. Huvitava faktina võib ka välja tuua, et Aljandi 50 m liblikujumise isiklik rekord lühikeses basseinis on parem kui 2016 aasta hooaja 50 m vabaltujumise tipptulemuse valdajal. 

Aljand Eesti aasta naissportlase auhinnaga
Aljandile kuulub mõistagi ka FINA punktitabeli järgi kõige tugevam naiste rahvusrekord lühirajal. Tema 50 m vabaltujumise Eesti rekord 23.92 annab 917 punkti. Eesti naisujujate suurim punktisumma 2016 aastal lühirajal oli 801 punkti. Kui praegusel ajahetkel me oleme äärmiselt uhked tiitlivõistluste finaalikoha üle, siis Aljandi jaoks oli see tavapärane saavutus. Enda eduka karjääri jooksul ujus ta 19 korda täiskasvanute tiitlivõistluste finaalis, medali saavutas ta viiel korral. Kolm hõbemedalit ja kaks pronksi. 

Karjääri jooksul osales Aljand kolmedel olümpiamängudel, 16x Euroopa meistrivõistlustel ja 9x maailmameistrivõistlustel. Ta on kroonitud Eesti aasta naissportlaseks kahel korral, Tallinna linna aasta naissportlaseks kolmel korral ja Eesti aasta naisujujaks kuuel korral. Triin Aljandi karjäär oli kahtlemata väga edukas ning tema tulemused ja saavutused panevad siiani peast kinni hoidma. Kas kunagi tuleb Eesti ujumises järgmine Triin Aljand, seda näitab aeg. Seni naudime Aljandi suurepäraseid saavutusi säravast karjäärist. 

PÜSIGE LAINEL!