13. veebruar 2017

Kregor Zirk Türgis asuvast profiklubist: Imeline koht kus tahaksin karjääri jätkata

Eesti koondislane Kregor Zirk viibib praegu Türgis vahemere ääres asuvas Beleki linnas kus tegutseb rahvusvaheline profiklubi Energy Standard. 17-aastane ujuja on nähtuga rahul ning loodab uuel hooajal seal juba põhikohaga treenima hakata.

Viimast aastat Plymouthi kolledžis õppiv ja treeniv Zirk on hetkel Türgis kus tutvub profiklubi Energy Standard treeningtingimustega.

"Uskumatult võimas koht," kirjeldab Zirk. "Siin on kaks 50 m pikkust basseini ning lisaks veel 25 m bassein." Lisaks suurepärastele basseinitingimustele on ujujate kasutada ka suur jõusaal kus on lisaks kõikidele masinatele olemas ka kangisaal. "Väga ilus näeb välja," sõnab Euroopa juunioride meistrivõistluste pronksmedali omanik.

Energy Standard profiklubis treenivad mitmed maailmatasemel ujujad. Üks nendeks on varasemalt Plymouthis treeninud Ben Proud kes Rio olümpiamängudel saavutas 50 m vabaltujumises neljanda koha. Seal treenib ka Rios 200 m seliliujumises pronksmedali saavutanud venelane Evgeny Rylov. Energy Standard klubis treenib ka olümpiavõitja ja maailmarekordimees Chad Le Clos, kes igapäevaselt treenib aga kodumaaal Lõuna-Aafrikas. "Rühmad on jaotatud kolmeks - sprint, keskmaa ja staierid," selgitab Zirk. "Vahepeal treenivad kõik koos, siis jällegi tehakse enda rühmaga trenni." Eestlane kiidab eriti individuaalset lähenemist ning see teeb liitumise klubiga veelgi ahvatlevamaks.

Klubi peatreeneriks on britt James Gibson kes ise ujujana võitis 2003 aasta MM-il 50 m rinnuliujumises kuldmedali ning poole pikemal distantsil pronksi. Treenerina on ta viinud Florent Manaudou Londoni olümpiamängudel 50 m vabaltujumise võiduni. 

"Minu soov ja tahe oleks järgmisel hooajal Energy Standardis jätkata," märgib Zirk. "Nüüd tuleb vaid oodata nende poolset käiku kuid loodan, et kõik laabub positiivselt."

PÜSIGE LAINEL!