12. aprill 2017

Nädalavahetusel toimub 12. korda peetav rahvusvaheline ujumisvõistlus Tartu Kevad

Sellel nädalavahetusel toimub Tartus Aura ujulas juba 12. korda toimuv rahvusvaheline ujumisvõistlus Tartu Kevad. Võistlustulle on tulemas pea kõik Maarjamaa parimad ujujad sh Kregor Zirk, Martin Liivamägi, Martin Allikvee, Maria Romanjuk jpt. 

Võistlused saavad alguse laupäeval kell 10:15. Lisaks Eesti ujujatele lisavad võistlustele värvi külalisvõistlejad Soomest, Venemaalt ja Lätist.

Põnevaks kisuvad meeste 50 m- ja 100 m vabaltujumise distantsid. Eesti hooaja tippmarkide valdaja Pjotr Degtjarjov peab tõrjuma 17-aastase rekordimasina Kregor Zirgi rünnakuid kui ka teiste tugevate kroolisprinterite esitusi. Zirki ootab veel ees ülipõnev duell Eesti rekordiomaniku Daniel Zaitseviga 50 m liblikujumises.

Vähem kui kaks nädalat tagasi tegi Riias Baltimaade meistrivõistlustel muljetavaldavad esitused Martin Allikvee. Mees on taas stardis kõikidel rinnuliujumise distantsidel ning on kahtlemata suurfavoriit alavõitudele. Kahju et möödunud aasta Euroopa juunioride meistrivõistluste kahekordne medalist itaallane Federico Poggio võistlustele siiski ei tule. Samuti Riias tegi seliliujumises tugeva avalduse Veronika Olem, kes kahel korral alistas Sigrid Sepa. Nüüd on ka Sigridi vanem õde Kätlin Sepp stardis ning see suur kolmik läheb omavahel vastamisi 100 m seliliujumises. 

Selle aasta esimese individuaalse Eesti rekordi pikas basseinis ujunud Maria Romanjukil tuleb samuti silma peal hoida. 200 m rinnuliujumise rahvusrekord 2.31,29 paranes kaks nädalat tagasi ning võib olla ohus ka nüüd. Samuti noolib Romanjuk esmakordselt aega alla 32-sekundi 50 m rinnuliujumises. Üllatusstardi teeb ta 100 m vabaltujumises kus ta võib olla korralik "peavalu" nii Kertu Ly Alnekile kui ka Kertu Kaarele. 

Alati põnevad teateujumised on samuti Tartu Kevadel kavas. Klubid võistlevad 4x50 m vabalt- ja kombineeritud teateujumises. Lisaks tavapärasele täiskasvanute klassile on võistlustel ka noorteklass  - noormehed 2001 s.a ja nooremad / neiud 2002 s.a ja nooremad. Iga ala võitja saab ka 50 eurot auhinnaraha, noorte võidusumma on 30 eurot. Võistlused toimuvad kolmes osas ning peakorraldaja on Ujumise Spordiklubi, auhinnalauda rikastavad veel erinevad sponsorid.

Võistluste startlisti näed SIIT:

Võistluste juhendit näed SIIT:

PÜSIGE LAINEL!