13. mai 2017

Finis Cup avapäeval olid omaette klassist treeningkaaslased Allikvee ja Zaitsev

Täna algas Tartus Aura ujulas kaks päeva kestev ujumisvõistlus Finis Cup. Kuigi võistluste üldine tase väga kõrge ei ole, siis stardis olid siiski mõned meie tippujujad eesotsas Garanti Spordiklubi ujujatega.

Avapäeval hoolitses parima tulemuse eest 19-aastane Daniel Zaitsev kes võidutses enda põhialal 50 m liblikujumises ajaga 24.43 ning pälvis ühtekokku kolm kuldmedalit.

Zaitsev jäi enda nimele kuuluvast Eesti hooaja tippmargist vaid seitsme sajandiku kaugusele. Võidukas oli mees ka 50 m kroolisprindis olles parim ajaga 23.41. Sellest ajast on tänavu eestlastest kiiremini ujunud vaid Pjotr Degtjarjov ja Zaitsev ise. Päeva kolmanda kuldmedali võitis Dmitri Kapelini hoolealune 100 m liblikujumises enda kohta tagasihoidiliku tulemusega 56.20.

Rio olümpialane Martin Allikvee oli samuti omaette klassist. 100 m rinnuliujumises saavutas ta ülekaaluka võidu ajaga 1.03,13. Kontrollitud ujumise tegi ta poole pikemal distantsil olles parim tulemusega 2.19,14. Kolmas Garanti Spordiklubi sportlane kes täna tegusid tegi oli Maria Romanjuk. Ta alustas võistlust Eesti kõigi aegade 9. tulemusega 100 m rinnuliujumises kus ta saavutas suure võidu ajaga 1.10,79. Romanjukile kuulub sel distantsil nüüd üheksa parimat tulemust kümnest.

Võidumarssi jätkas Romanjuk 200 m rinnuliujumises ajaga 2.33,79. See aeg platseerub Eesti kõigi aegade edetabelis kümnendale kohale. Eesti rekord sel distantsil on ajaga 2.31,29 ning on ujutud märtsi lõpus Romanjuki poolt.

Alan Gritšok
Kõige nooremas vanuseklassis olid avapäeval edukamad Brita Rannamets ja Alan Gritšok. Esimene neist astus poodiumi kõige kõrgemale astmele kolmel korral ja Gritšok kaks korda. Mõlemad ujujad üritavad tippvormis olla just maikuu lõpus kui toimub Noortesarja finaal. Keskmises vanusegrupis näitasid esimesel päeval parimat kiirust Melissa Priidel ja Sergei Volkov

Võistlused jätkuvad homme kell 11:00 kui kavas on 50 m rinnuli- ja seliliujumine, 100 m vabaltujumine ning päeva lõpetavad 200 m kompleks- ja liblikujumised.