28. mai 2017

Sepp täitis Riias MM normatiivi ning ujus Eesti kõigi aegade neljanda aja

Täna said lõpu 93. korda toimunud Läti lahtised meistrivõistlused. Eestlased võitsid kolme päevaga 27 medalit, millest seitse võideti viimasel päeval. Kolmanda päeva parima tulemuse eest hoolitses Sigrid Sepp 50 m seliliujumises.

Juba nendel võistlustel suured isiklikud rekordid 100 m- ja 200 m seliliujumises ujunud Sigrid Sepp tegi hea esituse ka 50 m seliliujumises. Ta läbis distantsi enda karjääri paremuselt teise ajaga 29.47 ning täitis sellega ka suvel toimuvate maailmameistrivõistluste B-normatiivi (29.52).

Samuti on Sepa tulemuse näol tegemist Eesti hooaja tippmargiga ning kõigi aegade neljanda tulemusega. Hõbemedali saavutanud Sepa isiklik rekord pärineb 2015 aastast ajaga 29.42.

Karleen Kersa täitis sarnaselt Sepale samuti MM-i B-normatiivi, aga kuna Maria Romanjukil on tugevam aeg sel distantsil, siis paraku Kersa võistlustele ei pääse. Siiski saavutas Kersa tugevas konkurentsis Läti meistritiitli ajaga 32.31, mis on ka tema isiklik rekord. Meeste finaalis ujus Filipp Provorkov uue Eesti hooaja tippmargi 28.47. Ta ületas Martin Allikveele kuulunud tippmargi kümnendikuga ning saavutas hõbedase medali.

Eesti meeste ainukese Läti meistritiitli kolmandal päeval pälvis Pjotr Degtjarjov. Ta läbis 100 m vabalt ajaga 51.15, mis andis napi edumaa teiste konkurentide ees. Degtjarjov võidutses ka 50 m kroolisprindis. B-finaalis tegi hea ujumise juunioride klassi kuuluv Janter Suun, kes ujus uueks isiklikuks rekordiks 52.44

Enda võistluste teise kuldmedali võitis Margaret Markvardt. Täna õhtustes finaalides 50 m seliliujumises neljandaks jäänud Markvardt oli parim 200 m kompleksujumises ajaga 2.21,52. Meeste 200 m liblikujumises tegi julge alguse Sander Paavo, aga kahjuks distantsi teine pool nii hästi ei õnnestunud. Siiski tasuks Läti meistrivõistluste hõbemedal ajaga 2.14.16.

Kolmanda võistluspäeva lõpetasid 4x100 m kombineeritud teateujumised. TOP Ujumisklubi naiskond koosseisus Sepp, Kersa, Markvardt ja Brita Maria Maripuu pälvisid kuldmedalid ajaga 4.18,52. 50 m seliliujumises juba hea tunde kätte saanud Sepp tegi võimsa esituse avavahetuses läbides 100 m selili ajaga 1.02,86 ning parandas enda päeva vanust isiklikku rekordit ligi neli kümnendikku. Sepa tulemus platseerub Eesti kõigi aegade edetabelis kaheksandale kohale.

Eesti ujujate saagiks kolme päeva jooksul Riia ujulas jäi 27 medalit. Kahel korral suutsid eestlastest võidutseda Degtjarjov (50 m- ja 100 m vabalt), Romanjuk (100 m- ja 200 m rinnuli), Kregor Zirk (100 m liblikat ja 200 m vabalt) ja Markvardt (200 m- ja 400 m kompleksi).