13. juuni 2017

208 sentimeetri pikkune Soome sprindiäss ujus kroolisprindis võimsa rahvusrekordi

Monacos toimunud Mare Nostrumi esimesel etapil oli suurepärases hoos meie põhjanaaber Ari-Pekka Liukkonen kes ujus 50 meetri kroolisprindis uue võimsa rahvusrekordi.

28-aastane soomlane läbis 50 m vabalt ajaga 21.90 ning püstitas sellega ka uue Soome rekordi. Liukkonen on sel hooajal olnud eriti heas hoos kuna ta on alla 22-sekundi ujunud juba kolmel korral.

208 sentimeetri pikkuse Liukkoneni näol on tegemist täieliku sprinteriga, kes keskendub vaid 50 m distantsidele. 2014 aastal saavutas ta Euroopa meistrivõistlustel 50 m kroolisprindis ka pronksmedali. Euroopa selle hooaja edetabelis hoiab ta uue Soome rekordiga viiendat kohta ning maailma edetabelis platseerub tema aeg kaheksandale kohale. Eelmisel aastal Rio olümpial ta paraku ebaõnnestus kui ajaga 22.25 oli ta alles 23. kohal. 

Rootslanna Sjöström taas suurepärases hoos

Mare Nostrumi avaetapil oli aga parimas hoos rootslanna Sarah Sjöström kes on sellel hooajal näidanud suurepärast stabiilsust. 100 m liblikujumises, alal kus ta eelmisel suvel tuli olümpiavõitjaks, ujus ta uueks maailma hooaja tippmargiks 56.20, tegemist on ka kõigi aegade paremuselt 13. tulemusega ning uue võistluste rekordiga.

Rekordite purustamist jätkas ta ka 50 m- ja 100 m vabaltujumises kus püstitas uued võistluste rekordid vastavalt aegadega 23.95 ja 52.60. Uue maailma hooaja tippmargiga sai ta veel hakkama 50 m liblikujumises ning aeg 24.90 tähistab samuti uut võistluste rekordit. Hiljuti teatas Sjöström, et loobub suvel MM-il 200 m vabaltujumisest, alal kus ta Rios sai hõbemedali, ning keskendub lühematele distantsidele. Sjöström on maailma edetabeli juht kõikidel ülalmainitud aladel ning peamine favoriit alavõitudele nendel aladel ka Budapestis toimuval MM-il.

PÜSIGE LAINEL!