13. juuni 2017

Kuulsa laulumehe Georg Otsa saavutused Eesti meistrivõistlustel

98. korda toimuvad Eesti meistrivõistlused on ukse taga ning laupäeval antakse Tartus Aura ujulas esimesed stardid. Läbi aegade on võistlustel osalenud tuhandeid ja tuhandeid ujujaid, mõned kuulsamad kui teised. 

Eesti meistrivõistlustel on osalenud ka Eesti üks kuulsamaid lauljaid Georg Ots, kes võitis ka mitmeid medaleid. Vaatamegi nüüd tagasi tema saavutustele hoopis basseinis.

Enda esimesed Eesti meistrivõistluste medalid pälvis Ots noorte vanuseklassis olles ise 17-aastane. 1937 aastal toimunud võistlustel sai ta Tallinna NMKÜ koosseisu kuuludes kaela hõbemedali 200 m vabaltujumises ning pronksi 100 m seliliujumises. 

Järgmisel aastal ta ujumises poodiumil ei kerkinud, aga Tallinna NMKÜ meeskond saavutas veepallis hõbemedalid. Tähtis mees võistkonnas oli muidugi ka Georg Ots. Kõige edukam aasta Eesti meistrivõistlustel oli tulevasel laulumehel aga aasta 1939. Ta krooniti 1500 m vabaltujumises Eesti meistriks ajaga 23.38,80 ning saavutas hõbemedali 400 m vabaltujumises tulemusega 5.47,10. Kusjuures 400 m distantsil tuli Otsal tunnistada vaid Berliini olümpial osalenud Egon Roolaidi paremust.

Mõned nädalad enne Eesti meistrivõistlusi 1939 aastal osales Ots ka Eesti-Läti maavõistlusel tuues meie koondisele alavõidu 400 m vabaltujumises. 1940 aastal esindas ta taas edukalt koondist aidates Eesti NSV võistkonna võidule nii Läti NSV kui ka Leedu NSV võistkonna vastu 4x200 m vabaltujumises. Samal aastal saavutas ta enda teise Eesti meistritiitli 4x200 m vabaltujumises ujudes viimast ehk ankrumehe vahetust. 

Otsa saagiks Eesti meistrivõistlustel täiskasvanute hulgas jäi kaks kuld- ja hõbemedalit. Lisaks üks hõbedane autasu veepallis. Peale edukaid esitusi basseinis sai temast üks Eesti kõigi aegade kuulsamaid lauljaid.

PÜSIGE LAINEL!