6. juuli 2017

Fääri saartel toimuvatel Põhjamaade noorte meistrivõistlustel stardib 30 eestlast

Laupäeval algavad Fääri saartel Põhjamaade noorte meistrivõistlused, mis toimuvad kuulsa kohaliku ujuja Pal Joenseni nime kandvas ujulas. Eesti koondise eest on võistlustules 30 ujujat ning koondise liidriteks on tänavu Kertu Kaare, Mark Sovtsa ja Alex Ahtiainen.

Kuigi koondis on suur, siis medalinõudlejate ring eestlaste seas on väike. Möödunud aastal võitis Eesti individuaalselt kaks kuldmedalit. Ühtekokku saavutati koos teateujumistega üheksa medalit.

Enda eelmise aasta 50 m vabaltujumise tiitlit läheb kaitsma 14-aastane Kertu Kaare. Möödunud aastal pälvis ta tiitli ajaga 26.88 ning tänavu on ta enda tippmargi viinud 26.65 peale, mis on vaid neli sajandikku kehvem Kertu Ly Alnekule kuuluvast Eesti noorte rekordist. Head medalivõimalused on neiul ka 100 m- ja 400 m vabaltujumises kus ta on üles antud teise tulemusega. 

Üheks koondise liidriks on tänavu suure arenguhüppe teinud Alex Ahtiainen. 16-aastane noormees võib õnnestumise korral naasta kaugelt saarelt tõelise medalisaagiga. Ta on favoriit 100 m liblikujumise võidule ning põnevat duelli on oodata tema ning taanlase vahel 100 m seliliujumises. Head võimalused õnnestuda on Ahtiainenil veel 100 m vabalt- ja 200 m seliliujumises. Mark Sovtsa hoiab lippu kõrgel rinnuliujumise distantsidel. Ujuja on 100 m rinnulidistantsil üles antud esimese ajaga ning on enne võistlust ka favoriit kuldmedalile. 200 m rinnuliujumises oleks medal õnnestumine ning positiivse üllatuse võib Sovtsa pakkuda ka 100 m liblikujumises. 

Head medališansid on ka Uku Pärismaal ja Laurika Lindil, kes vastavalt 100 m- ja 200 m vabaltujumises on isiklikke rekordite võrdluses hetkel kolmandal kohal. Silma tasub peal hoida ka Laura Kalvetil, kes aastaga on enda 50 m vabaltujumise isikliku rekordi viinud 29.60 pealt 27.12 peale ning on kahtlemata medalinõudleja kroolisprindis. 

Võisteldakse olümpiadistantsidel ning ühest riigist saab ühel alal startida maksimaalselt neli ujujat, kuid vaid kaks parimat lähevad arvesse punktide arvestamisel. Võistluste lõpuks kõige enam punkte kogunud riik kroonitakse Põhjamaade noorte meistrivõistluste üldvõitjaks. Vanuseklassid tänavu noormeestel on 2001-2003 ja neidudel 2002-2004. Võistlused kestavad kaks päeva laupäevast kuni pühapäevani. Lisaks Eesti ujujatele stardivad võistlustel veel Taani, Fääri saarte, Soome, Islandi, Norra, Rootsi, Läti ja Leedu ujujad. Sinimustvalget esindavad järgnevad sportlased:

Noormehed: Markus Arm, Uku Pärismaa, Alex Ahtiainen, Gregory Kask, Matteus Miilpalu, Aleksandr Amosenkov, Mark Sovtsa, Aleksander Roosimaa, Aleksander Kirs, Ilia Latt, Mihhail Pribludnõi, Jan Joonas Viirpuu, Rain Rasmus Lõokene, Karl Johannes Visnapuu, Mark Köök.

Neiud: Elis Treial, Isabel Sarap, Diana Kornet, Kertu Kaare, Laurika Lint, Kaia Liis Tomak, Helena Heinlo, Melissa Priidel, Sandra Tammiste, Laura Kalvet, Katriin Hansalu, Laura-Liis Valdmaa, Sofja Krivorukova, Brita Rannamets, Garita-Beth Puusepp.

Võistluste stardiprotokolli leiad SIIT:

Võistluste tulemused leiad SIIT:

Eesti noormeeste noorte rekordid leiad SIIT:

Eesti neidude noorte rekordid leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!