22. september 2017

4 soovitust lapsevanemale kelle laps tegeleb ujumisega

Lapsevanemad tihtipeale tahavad oma võsukesi ise juhendada, kuid see on tegelikult treeneri töö. Mõned lapsevanemad jälgivad hoolikalt treeninguid ja võistlusi ning kui lähevad hiljem koju, siis kukuvad õpetama ette ja taha. 

Mõistagi tahavad kõik emad ja isad enda lastele ainult parimat ning keegi ei kahtlegi lastevanemate heades kavatsustes, kuid ujumises tuleb teatud kohas piir ette. Toon Teieni 4 soovitust, et miks peaks last treenima treener ning mitte lapsevanem. 

1. Segadus majas

Keda peaks Teie laps kuulama? Kas Sind või tema treenerit? Kuna lapsevanemad tihti ei tea mille kallal treeningutel töötatakse, siis annavad nad tihti vastupidist nõu. Siis ongi laps kahe tule vahel, et kellel nüüd on õigus ja on suures segaduses kuidas peaks teatud asja tegema. Kui asi puudutab ujumistehnikat, siis targem on vait olla ning öelda, et treener teab kõige paremini.

2. Pettumus

Kui pärast võistlust koju sõites vms hakata enda lapse ujumist kommenteerima ning ütlema, et seda oleks võinud teha nii ja seda asja hoopis naa, siis see ei ole üldsegi hea. Kuigi lapsevanemana on Sinu kavatsused head, siis lapsed võtavad seda negatiivset kommentaari teistmoodi vastu. Nemad arvavad, et nad vedasid Teid alt ning on seetõttu kurvad. Las treener analüüsib võistlust ja annab ujujatele tagasisidet, Sinul lapsevanemana tuleb tunda ainult uhkust ja kiita enda last pingtuste eest.

3. Erialane kogemus

Ma ei kahtlegi, et on mitmed lapsevanemad, kes teavad ujumisest väga palju. On ka paljude endiste ujujate lapsed tee basseini leidnud. Kuid kõik, mis puudutab ujumist ja sellega kaasnevaid nüansse, siis sellega las tegeleb treener. Kui istuda autojuhi kõrvalistmel ning load on olemas, siis ei hakka juu keset sõitu järsku Sina roolima kõrvalistmelt. Treenerid on läbinud erinevad koolid, kursused, õpivad pidevalt ise juurde ning teavad kuidas asi käib. Ülimalt tähtis on usaldada enda lapse treenerit!

4. Lõbus peab olema

Kui toetada ning võistlustel enda võsukesele kaasa elada ning mitte anda erialast nõu ujumise kohta, siis saavad ka lapsed nautida kogu protsessi. Lastel ei ole juu lõbus kui ta tuleb võistlustel või treeningult koju ning hakkad õpetama kuidas pöördeid teha või midagi sarnast. Ujujad ujuvad ning treenerid treenivad. Lapsevanemana on Sul siiski nii palju kaudselt ujumisega seonduvaid ülesandeid: Sõidutada laps trenni, veenduda et kõht on täis, olla suurim kaasaelaja võistlustel, kuulata ujuja probleeme, olla lapse isiklik pangaautomaat ning eelkõige pakkuda tingimusteta armastust.

PÜSIGE LAINEL!