16. detsember 2017

Vanameister Aljand pääses 14. korda enda karjääri jooksul lühiraja EM-il poolfinaali

Lühiraja EM-il Taanis Kopenhaagenis on lõppenud neljanda päeva eelujumised ning ainsa eestlasena jõudis eelujumistest poolfinaali koondise kogenuim 30-aastane Martti Aljand, kes pääses 16 parema sekka 100 m kompleksujumises.

Aljand läbis 100 meetrit kompleksi ajaga 53.92, mis tagas talle viimasena edasipääsu täna õhtul kell 18:45 algavasse poolfinaali.

Aljandi jaoks oli tegemist 14. korraga tema karjääri jooksul kui ta lühiraja EM-il individuaalselt eelujumistest edasi pääses. Tänavu on Aljandi jaoks tegemist tema 10. lühiraja EM-iga. 100 m kompleksujumises startis veel Armin Evert Lelle, kes pälvis 40. koha ajaga 55.62.

Eesti rekordini küündisid täna hommikul Maria Romanjuk ja Margaret Markvardt 200 m kompleksujumises. Esmalt ujus Romanjuk uueks rekordiks 2.14,12 parandades enda nimele kuulunud tippmarki 43 sajandikuga. Paar minutit hiljem viis Markvardt aga rekordi uude sekundisse kirjutades rekordnumbriteks 2.13,55. Eestlannad saavutasid vastavalt 18. ja 16. koha. Viimasena finaali oleks viinud aeg 2.11,54.

Eesti rekordi lähedase ujumise tegi ka Kertu Ly Alnek 200 m vabaltujumises. Ta läbis kaheksa basseinipikkust ajaga 1.59,44, millega ta jäi Aleksa Goldi nimele kuuluvast rahvusrekordist 17 sajandiku kaugusele. Eesti kõigi aegade teise tulemusega saavutas Alnek 21. koha, finaalipääs jäi enam kui kahe sekundi kaugusele. Rahvusrekordile oli väga lähedal ka Daniel Zaitsev, kes 50 m liblikujumises jäi endale kuuluvast tippmargist 23.27 viie sajandiku kaugusele. Kaks aastat tagasi sel distantsil poolfinaali jõudnud ujuja tänavu saavutust korrata ei suutnud. Aeg 23.32 andis 24. koha, poolfinaali pääsemiseks oleks tulnud ujuda 23.14.

Meeste 100 m vabaltujumises oli stardis lausa neli eestlast. Nendest parim oli Kregor Zirk, kes oli väga lähedal poolfinaali pääsemisele. Ta läbis distantsi ajaga 47.78, mis andis 21. koha. Poolfinaaliuks sulgus ajaga 47.72, Zirgi isiklik rekord on eelmisel aastal ujutud 47.57. Andri Aedma lõpetas 56. kohal ajaga 49.17. Nikita Tšernosev (49.33) ja Cevin Anders Siim (49.59) lõpetasid vastavalt 61. ja 65. positsioonil.

Naiste 50 m seliliujumises lõpetas Sigrid Sepp ajaga 28.68, mis andis 41. koha. Gerda Pak tegi enda viimase stardi ning seda 100 m liblikujumises kus lõpetas ajaga 1.02,67 ning tasuks 36. koht. Neljanda ehk eelviimase päeva eelujumistele tõmbasid eestlased joone alla 4x50 m sega vabaltujumisega. Daniel Zaitsev, Andri Aedma, Margaret Markvardt ja Kertu Ly Alnek pälvisid 13. koha ajaga 1.34,89. Finaali pääsemiseks oleks tulnud ujuda enam kui kaks sekundit kiiremini.