19. august 2018

Paavo ja Saar domineerisid oodatult Eesti avaveeujumise meistrivõistlustel Elvas

Elvas toimusid laupäeval 28. korda peetud Eesti avaveeujumise meistrivõistlused kus noortel oli distantsiks kolm ja absoluutklassis viis kilomeetrit. Oodatult domineerisid kogu suve vältel võite noppinud Sander Paavo ja Meribel Saar.

Paavo läks viie kilomeetrisele distantsile vastu suurfavoriidina ning noppis ajaga 1:03,08 kindla võidu.

Paavo järel lõpetas teisena endine olümpialane ja 200 m seliliujumise Eesti rekordiomanik Andres Olvik (1:07,28) ja kolmandana Romet Tepper (1:09,16). Naistest oli kindel võitja Meribel Saar läbides viie kilomeetrise distantsi ajaga 1:09,00. Saar lõpetas meestega koos ujudes üldarvestuses kolmandana. Hõbemedali teenis Garitha-Beth Puusepp (1:15,30) ja pronksi Merle Vantsi (1:17,10)

Eesti juunioride meistrivõistluste arvestuses oli noormeestest võistlustules vaid Ujumise Spordiklubi ujuja Mart Leo Ruus, kes sai kaela ka kuldmedali. Neidudest võitis juunioride tiitli naiste võitja Meribel Saar kellele järgnesid Mai-Riin Salumaa ja Hanna-Maria Kukk

Noorte vanuseklassis - kus distantsiks oli 3 kilomeetrit - ei leidunud vastast Kalevi Ujumiskooli ujujale Nikita Pisarenkole, kes võitis Eesti noorte meistritiitli ajaga 39 minutit ja 5 sekundit. Teisena lõpetas Karl Mattias Milk ja kolmandana Nikita Karatsevski. Neidudest oli nobedaim Mari-Liis Maas 42 minuti ja 15 sekundiga. Talle järgnesid Garitha-Beth Puusepp ja Liilia Tõnisson