15. september 2016

USKUMATU: Eesti paraujuja sai täiesti absurdse trahvi

Brenda Tilk
Enda esimestel paraolümpiamängudel osalev Brenda Tilk langes Rios väga õnnetu juhtumi ohvriks. Nimelt määras Rahvusvaheline Paraolümpiakomitee (IPC) eestlannale 350 euro suuruse trahvi.

Põhjus miks eestlanna trahvi pälvis oli seetõttu, et ta ujus võistluste soojendusbasseinis ujumislabidatega, mis on ujuja jaoks täiesti tavaline treeningvahend. Nimelt leiab IPC reegliraamatust punkti, et soojendusbasseinis tohib kasutada vaid ujumislauda ning jalgade vahele pandavat punni. Samuti on keelatud lestad, snorklid ning kõik muu selline.

"See on esmakordne juhtum kui niimoodi tehakse," lajatas enda esimestel paramängudel osalev Tilk. "Muidugi tunnen, et mulle on ülekohtut tehtud, sest rahvast oli tol päeval vähe ning ma ei mäletaks, et oleks mingit hullu kokkupõrget olnud vms. Täielik müstika!" Teatavasti ei tohi ujumislabidaid kasutata seetõttu kuna varasemalt on pimedad ja poolpimedad lajatanud kaasvõistlejatele korralikult vastu kukalt ning seepärast on tekkinud ka vigastusi. 

Eestlanna kasutas taolisi ujujate keeli "munalabidaid"
Eesti praeguse aja kõige kuulsam paraujuja Kardo Ploomipuu oli samuti nõutu. "Paljud kasutavad snorklit ja muid keelatuid abivahendeid, basseinis on kuskil 50 ujujat ning vähemalt 10 neist kasutavad mitte-lubatud vahendeid," selgitas eestlane. Nüüd määrati Tilgale 350 euro suurune trahv, mille õnneks maksab kinni Eesti Paraolümpiakomitee. "Enne olümpiat polnud ma IPC süsteemis nii palju vigu näinud, kuid nüüd saan aru kui palju auke tegelikult on selles süsteemis. Alustades minu trahvist ja lõpetades ebaausalt klassifitseeritud sportlastega," sõnas Tilk lõpetuseks.

Brenda Tilk (S7 klass) on saavutanud tänavusel paraolümpiamängudel 100 m seliliujumises 13. koha ning 50 m vabaltujumises 10. koha. Ees ootab teda veel 100 m vabaltujumine.

PÜSIGE LAINEL!.

2 kommentaari:

  1. Sokeerivam oli parastajate leer Delfi kommentaariumis. Küsisin otse mis teil viga on? Sellised mõttetud reeglid pole täitmiseks. IPC tehku klssfikatsiooni süsteem korda ja siis tulgu tähte närima. Ukraina tervete teesklemisest Kardo klassis on ilmselt kõik kuulnud. Samuti jube imelik anda kõik ujumise kohad hiinale mis Venemaast üle jäi. Tahaks ropendada palju kangemate sõnadega. Trennis ujume 10kesi labitatega rajal ja midagi pole kellegil juhtunud.

    VastaKustuta
  2. Brenda, pea püsti edasi. Brendagi klass peaks olema pigem S6 sest on muudki peale kasvu. Sõdigu ja sportlastega IPC vastu. Silvermann,Jessica Longi isa,Kardo jpt. on avalikult tulistama hakanud.

    VastaKustuta