21. juuni 2018

Eestlased panid Läti meistrivõistlustele kuldse punkti, kolme päeva jooksul võideti 13 medalit

Täna lõppesid Riias kolm päeva kestnud Läti meistrivõistlused. Võistluste viimasel päeval jõudsid eestlased lõpuks ka kuldmedalini, kolme päeva jooksul võitsid Eesti ujujad 13 medalit.

Kõige edukam eestlane Riias oli Margaret Markvardt, kes võitis viimasel päeval kaks medalit millest üks kuldne.

18-aastane ujuja sai ülekaaluka võidu enda põhialal 200 meetri kompleksujumises ajaga 2.22,82. Lisaks pälvis Markvardt pronksmedali 50 m seliliujumises tulemusega 30.17. Kolme päeva jooksul võitis Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Markvardt neli medalit.

Meeste 1500 meetri vabaltujumises jäi löömatuks Karel Seli, kes pälvis kindla alavõidu ajaga 17.33,43. Huvitaval kombel on tegemist esimese korraga sel aastal kui Eesti meesujuja sel distantsil aja kirja saab.

Pärast kuue kuu pikkust võistluspausi tegi eduka comebacki 30-aastane Filipp Provorkov. Ta läbis 50 m rinnuli ajaga 28.58 ja sai kaela pronksmedali. Eestlastest on tänavu seda distantsi kiiremini ujunud vaid Martin Allikvee ajaga 28.28. Sarnaselt Provorkovile tegi pärast kuue kuu pikkust pausi enda esimese võistluse Karleen Kersa, kes samuti võitis pronksmedali 50 m rinnuliujumises. 22-aastane ujuja läbis basseinipikkuse ajaga 33.49

Läti meistrivõistluste kolmandal päeval ujuti ka üks Eesti hooaja tippmark naiste seas millega sai hakkama Meribel Saar 800 meetri vabaltujumises. Saar läbis pika kroolidistantsi ajaga 9.48,86 ning võitis hõbemedali.