4. november 2015

Reedel algab Lätis rahvusvaheline ujumisvõistlus Riia Sprindifestival

Kuidas läheb Degtjarjovil hooaja avavõistlusel?

Reedel saab Läti pealinnas alguse kaks päeva kestev iga-aastane ujumisvõistlus Riia Sprindifestival. Starti on oodata 397 ujujat 35 klubist. Eestist sõidab "kuuevarvaliste naabrite" juurde 50 ujujat (31 meest ja 19 naist) 7 Eesti klubist. Paljudele Eesti tippujujatele on see viimaseid võistlusi enne lühiraja EM-i, et kontrollida enda vormikõverat.


Lisaks eestlastele on võistlustules veel: lätlased, leedukad, venelased ja valgevenelased. Nimekaim ujuja, kes starti tuleb on kindlasti Londoni kahekordne olümpiahõbe 50 m - ja 100 m vabaltujumises Aleksandra Herasimenia Valgevenest. 

Hooaja avastardi teevad Riias sealhulgas ka Pjotr Degtjarjov ja Filipp Provorkov, kes tänavusest hooajast treenivad Vladimir Sidorkini käe all. Kindlasti huvitav jälgida kuidas nende ettevalmistus on sujunud.

Olümpiahõbe Aleksandra Herasimenia
Eelülesandmis aegade põhjal on Eesti ujujad 12 alal hetkel protokolli esimesel real. Parima eelülesandmis ajaga sportlased on: Anita Stepanenko (50 m liblikat), Karleen Kersa (50 m rinnuli), Kätlin Sepp (100 m- ja 200 m selili), Sander Paavo (200 m liblikat), Martti Aljand (100 m kompleksi- ja rinnuli), Meribel Saar (200 m vabalt), Pjotr Degtjarjov (50 m vabalt), Henri Reinsalu (200 m vabalt), Cevin Siim (200 m kompleksi) ja Sigrid Sepp (50 m selili)

Eesti klubidest on võistlustules: Argo Ujumisklubi, Audentese Spordiklubi, Ujumise Spordiklubi, Top Ujumisklubi, Tartu Ujumisklubi, Pärnu UCA ja Viimsi Veeklubi. 

Võistlused toimuvad kahes osas: hommikuti eelujumised ja õhtuti finaalid. 50 m- ja 100 m distantsidel toimub lausa kaks finaali - A ja B finaal. 200 m distantsidel on kavas ainult A finaal. Lisaks toimuvad ka teateujumised: 4x50 m sega vabalt-, 4x50 m sega kombineeritud-, 4x50 m vabalt-, 4x50 m kombineeritud teateujumine.

Hommikul hüppavad ujujad vette 9:30 ning õhtused finaalid algavad kell 18:00.

Võistluste stardiprotokolli leiad SIIT:

Võistluste ajakava:
PÜSIGE LAINEL!