25. aprill 2017

10 huvitavat fakti sprindiässa Daniel Zaitsevi kohta


19-aastane Daniel Zaitsev on viimase paari aastaga teinud tugeva tõusu Eesti sprindiparemikku. Ta hoiab enda nimel 50 m liblikujumise rahvusrekordit ning 50 m kroolisprindis kuulub talle Eesti kõigi aegade teine tulemus. 

Saavutuste poolest on Zaitsev juba tuntud mees, aga Priit Aaviku Ujumisblogi toob Teieni 10 huvitavat fakti Daniel Zaitsevi kohta:

1. Lemmikkohaks Sinimäed

Enda lemmik puhkekohaks peab Zaitsev Sinimägesid, mis asub Ida-Virumaal. Seal veetis ta praktiliselt kogu enda lapsepõlve.

BMW X6
2. Lemmikauto BMW X6

Kui näete Zaitsevit ujula lähistel või linnas ringi sõitmas BMW X6 autoga, siis teadke, et tegemist on mehe lemmikautoga. 

3. Lemmiksöök- ja jook

On teada tuntud tõde, et ujujate suur armastus on söök. Zaitsevi lemmiksöögiks on tema ema kodus tehtud pitsa, mis viib lausa keele alla. Sinna kõrvale võtaks ta kõige meelsamini enda lemmikjooki Sprite. Mitte just kõige tervislikum söök, aga häid tulemusi ujudes tohib ennast ka premeerida. 

4. Vaba aeg sõpradega

Nii palju kui tippsportlastel vaba aega on, siis 19-aastane ujuja veedab selle kõige meelsamini enda sõpradega. Tihtipeale leiab Zaitsevit piljardilaua taga, mis on tema üks meelistegevusi.

5. Kui ei oleks ujuja siis...

Zaitsev arvab, et kui ta poleks leidnud teed basseini, siis oleks temast saanud hea korvpallur kuna kogu elu on see spordiala talle meeldinud. Ujumissõpradel on siiski rõõm, et ta tegeleb ujumisega.

6. Spordi suurkujuks Phelps

Nagu paljudele ujujatele on ka Zaitsevile iidoliks liblik-, vabalt- ja kompleksujumise spets Michael Phelps. Huvitava faktina võib välja tuua, et Zaitsevi isiklik rekord 50 m vabaltujumises on ligi 0,6 sekundit parem kui Phelpsil. 

7. Lemmikfilm- ja teleseriaal

Kui Zaitsev just treeningul hoolega enda treeneri Dmitri Kapelini juhtnööre ei täida, siis võib teda leida vaatamas enda lemmikseriaali "The Walking Dead". Lemmikfilmiks on mehel aga "Gladiaator".

8. Mis motiveerib ujuma...?

Ujumine on kahtlemata üks raskemaid spordialasid, sest treeningute maht on meeletu, et võistlustel parandada vaid paar sajandikku enda isiklikku. Kuid Zaitsevit motiveerib treenima unistus osaleda olümpiamängudel. Rio mängude A-normatiivist jäi teda lahutama vaid 21 sajandikku. 

9. Kolm asja milleta Zaitsev ei suuda elada?

Sõbrad, perekond ja ujumine. Tõeliselt härrasmehelt üks südamlik vastus sellele küsimusele.

10. Lemmikkoht internetis?

Internet on meie kõigi elus saanud asendamatuks abimeheks. Zaitsev külastab väga tihti Youtube kus talle meeldib vaadata huvitavaid ja naljakaid videosid.


PÜSIGE LAINEL!