3. märts 2016

Tribuntsov alustas konverentsi meistrivõistlusi teise kohaga

Ralf Tribuntsov
USA-s Washingtonis algasid PAC-12 nime kandvad konverentsi meistrivõistlused, mida peetakse kõige konkurentsi tihedamaks ning tugevamaks konverentsiks kogu riigis. Kaasa lööb võistlustel ka Lõuna-California ülikooli (USC) esindav Ralf Tribuntsov, kes avapäeva alustas teise kohaga.

Konverentsi meistrivõistluste esimesel päeval oli kavas kaks teateujumist: 4x50 jardi kombineeritud ja 4x200 jardi vabalt teateujumised. Ralf Tribuntsov osales esimesena nimetatud teateujumises ning saavutas USC nelikuga teise koha.

USC teatenelikusse kuulusid - Tribuntsov, Carsten Vissering, Alex Valente ja Kyle Grissom. Avavahetuses ujunud eestlane sai kirja ajaks 21.11, mis oli päeva paremuselt teine aeg, parimat aega 21.02 näitas Arizona ülikooli ujuja Chatham Dubbs. USC läbis distantsi tulemusega 1.24.50, mis andis neile Arizona ülikooli (1.23.74) järel teise koha. Kolmanda koha pälvis California Berkeley ülikool ajaga 1.24.62.

Kuigi 50 jardi selili individuaalselt võistlustel ei ujuta, siis tegemist on 21-aastase Tribuntsovi isikliku rekordiga sel distantsil. Eelmisel aastal konverentsi meistrivõistlustel läbis Eesti koondislane teateujumises seda distantsi ajaga 21.25. Toona ujus ta 100 jardi selili ajaga 44.95, mis oli maailma kõigi aegade 13. tulemus. Seega kõik märgid viitavad sellele, et ka tänavu on vormikõver väga hea.

4x200 jardi vabalt teateujumises saavutas Tribuntsovita ujunud USC teatenelik napi teise koha. Võitjaks tuli California Berkeley tiim ajaga 6.16.63. Teisena lõpetanud USC kaotas vaid 14 sajandikuga saades kirja ajaks 6.16.77.

Peale esimest päeva kui ka vettehüppajad on oma võistluse lõpetanud on liidrikohta hoidmas tiitlikaitsja USC 195 punktiga. Neile järgnevad Stanford (189p) ja Utah (138p).

Eesti aja järgi täna õhtul on Tribuntsovil kavas 50 jardi vabalt eelujumine ning õnnestumise korral meie aja järgi homme öösel finaalujumine.

Avapäeva tulemused leiad SIIT:

Priit Aaviku Ujumisblogi hoiab Ralf Tribuntsovi tegemistel konverentsi meistrivõistlustel silma peal ning toob kõik tulemused ka Teieni.

PÜSIGE LAINEL!