12. detsember 2016

6 huvitavat fakti eestlaste esituste kohta lühiraja MM-il

Eesti aja järgi täna öösel lõppenud lühiraja MM-il jäi eestlaste parimaks kohaks Martin Liivamägi saavutatud 16. koht 100 m kompleksujumises. Siinkohal on hea aeg heita pilk tagasi möödunud nädalale ja saada teada 6 huvitavat fakti eestlaste esituste kohta lühiraja MM-il.

Lühiraja MM-il Kanadas osales ligi 1000 sportlast rohkem kui 170 riigist. Võistluste kõige edukam riik oli USA ning individuaalselt Katinka Hosszu üheksa medaliga.

1. Eestlaste keskmine 31. koht

Eesti koondise parim koht tänavusel lühiraja MM-il oli Martin Liivamägi 16. koht. Aga kui nelja eestlase kõik tulemused keskmiseks arvata, siis selleks oleks 31. koht. 

2. Kümme starti, üks isiklik rekord

Eestlased hüppasid Windsoris vette kümnel korral ning vaid korra suudeti välja ujuda isiklik rekord. Selle autoriks oli koondise pesamuna 17-aastane Kertu Ly Alnek, kes läbis 50 m vabalt ajaga 25.54.

3. FINA punktitabeli järgi parim ujumine Allikvee esituses

Kuigi Martin Allikvee haigestus peale 100 m rinnuliujumise esitust, siis tema tegi FINA punktitabeli järgi Eesti koondise kõige parema tulemuse. Tema 100 m rinnuliujumise aeg 58.80 andis 845 punkti. Liivamägi 100 m kompleksi eelujumise aeg 53.59 andis vaid ühe punkti vähem. 

4. Eesti koondis tegi kümme starti, Katinka Hosszu aga 26 starti

Tänavune koondis oli neljaliikmeline, see oli viimase 10 aasta kõige väiksem koondis. Nädala jooksul hüppasid eestlased võistlusolukorras vette 10 korda. Katinka "Iron Lady" Hosszu tegi nädala jooksul lausa 26 starti. 

5. Kaks Eesti ujujat tegid karjääri parimad ujumised lühiraja MM-il

Martin Liivamägi ja Kertu Ly Alnek tegid enda karjääri parimad tulemused lühiraja MM-il, saavutades vastavalt 16. ja 34. koha. Põhjuseks suuresti seetõttu, et mõlemad tegid võistlustel debüüdi. Allikvee jäi enda parimast tulemusest kolme koha kaugusele ja Aljand 24. koha kaugusele. 

6. Kõige rohkem starte Liivamägi poolt

Eesti koondislastest tegi kõige enam starte Martin Liivamägi. Eelujumises hüppas ta vette kolm korda ja poolfinaalis korra. Aljand tegi 3 starti, Alnek 2 starti ning Allikvee hüppas vette korra. 

PÜSIGE LAINEL!