21. detsember 2016

8 põnevat fakti Eesti lühiraja meistrivõistluste kohta

Esmaspäeval lõppesid Tallinnas Kalev Spas 24. korda peetud Eesti lühiraja meistrivõistlused. Oli närvesöövaid duelle, oli ülekaalukaid võite, oli kuhjaga rekordeid.

Nüüd on õige aeg heita pilk tagasi võistlustele ning Teie ees on 8 põnevat fakti Eesti lühiraja meistrivõistluste kohta.

1. Alneki üleolek vabaltujumise distantsidel

Naiste vabaltujumist domineeris tänavustel lühiraja meistrivõistlustel 17-aastane Kertu Ly Alnek. Ta krooniti võitjaks 50-100-200-400 meetri vabaltujumise distantsidel. Tema üleolek oli nii võimas, et ta oleks 100 m vabaltujumises saavutanud enda järel hõbemedali enda 200 m vabaltujumise poole distantsi vaheajaga. 

2. Kregor Zirgi 27 medalit

Kõige enam poodiumiastmeid kulutas Kregor Zirk. Ta krooniti individuaalselt 12-kordseks Eesti juunioride meistriks ning saavutas neli juunioride kulda ka teateujumistes. Absoluutklassis oli tema medalisaagiks 11 medalit sh neli kuldset autasu, mis oli meeste arvestuses parim näitaja.

3. Kõige nõrgema ja tugevama punktisummaga võidetud distants

Kõige nõrgema FINA punktisummaga võidetud distants Eesti lühiraja meistrivõistlustel oli naiste 200 m liblikujumine, kus võidu saavutamiseks oli Gerda Pakil vaja vaid 658 punkti. Kõige tugevam punktisumma saavutati meeste 200 m kompleksujumises, kus Martin Liivamägi ujus uue Eesti rekordi ja pälvis 852 punkti. 

4. Kümme Eesti rekordit

Kolme päeva jooksul püstitati kümme uut Eesti rekordit. Nendest 7 täiskasvanute rekordit ja 3 juunioride rahvusrekordit. Kregor Zirk püstitas ühe täiskasvanute ja kolm juunioride rekordit, Kätlin Sepp sai enda nimele kaks uut rahvusrekordit. 

5. Noorimad täiskasvanute medalivõitjad

Noorimad täiskasvanute medalivõitjad olid tänavu 14-aastased. Laurika Lint, Kertu Kaare ja Sofja Krivorukova pälvisid kõik vähemalt ühe medali täiskasvanute arvestuses. Neiud ise võistlevad alles noorte vanuseklassis. 

6. Eesti naisujuja sai 800 FINA punkti

Viimati sai Eesti naisujuja lühirajal üle 800 FINA punkti neli aastat tagasi kui basseinis tegi tegusid Triin Aljand. Nüüd Eesti lühiraja meistrivõistlustel saavutas Maria Romanjuk 50 m rinnuliujumises üle 800 punkti.

7. Võistluste kolm parimat tulemust

Tänavuste meistrivõistluste kolm parimat tulemust ujusid Martin Liivamägi (200 m kompleksi), Ralf Tribuntsov (100 m selili) ja Martin Allikvee (100 m rinnuli). 

8. Medalitabeli tipus olevad ujumisklubid

Täiskasvanute medalitabelis troonib Garanti Spordiklubi, kes võitis 21 medalit millest 13 olid kuldsed. Juunioride vanuseklassis oli parim Ujumise Spordiklubi kes suuresti tänu Kregor Zirgile võitis ühtekokku 22 medalit millest 19 olid kuldsed. Noorte vanuseklassis oli kõige edukam ujumisklubi TOP, kes pälvis 16 medalit millest 11 olid kuldsed.

PÜSIGE LAINEL!