14. juuni 2017

EELVAADE: Eesti meistrivõistlustel stardib ligi 400 ujujat

Sellel laupäeval saavad Tartus Aura ujulas alguse 98. korda toimuvad Eesti meistrivõistlused. Võistlustules on praktiliselt kõik meie tipud, vaid mõned üksikud koondislased jäävad võistlustest eemale. Kolm päeva kestvatele meistrivõistlustele on oodata 395 ujujat 31. klubist.

Tippudest jäävad võistlustelt eemale Inglismaal juunioride EM-iks valmistuv Kregor Zirk, USA-s MM-iks treeniv Ralf Tribuntsov ning haigestunud Kertu Ly Alnek kelle jaoks on hooaeg lõppenud. 

Põnevad duellid ootavad ees 50 m- ja 100 m rinnuliujumises kuna Martin Allikvee, Martin Liivamägi ja Martti Aljandi jaoks on tegemist hooaja viimase võistlusega. Kõik kolm meest on erinevatel põhjustel loobunud suvel toimuvast MM-ist ning üritavad väärika punkti hooajale panna just Tartus. 

Naiste konkurentsis saame näha põnevat vastasseisu 100 m- ja 200 m seliliujumises kus kuldmedali eest lähevad võistlema Sigrid Sepp, Veronika Olem ja Kätlin Sepp. Esimesed kaks näitasid suurepärast kiirust pool kuud tagasi Riias ning heas vormis peaks Tartus olema ka Kätlin Sepp, kes sellel hooajal väga palju võistelnud ei ole. Huvitav saab olema ka naiste 200 m kompleksujumine kus selle hooaja edetabeli juht Margaret Markvardt üritab Maria Romanjukile vastu saada. Lühirajal püstitas Romanjuk sel distantsil Eesti rekordi ning käeulatuses on see ka pikas basseinis. 

Juunioride koondis teeb viimase lihvi

Peale Eesti meistrivõistlusi on kohe algamas ka Euroopa juunioride meistrivõistlused, mis saavad alguse 28. juunil Iisraelis. Eestit on seal esindamas 13-liikmeline koondis kellest kolmel ujujal on täidetud ka A-normatiiv. Kahtlemata üritavad nemad näidata Tartus head kiirust ning koguda enesekindlust peagi algavaks tiitlivõistluseks. 

Tänavustel Eesti meistrivõistlustel ujutakse kõik alad otseste finaalidega v.a 50 m distantsid kus toimuvad ka eelujumised. Meistrivõistluste medalite nimel ujuvad ka meie parimad paraujujad, kes hüppavad vette kõikidel 50 meetri distantsidel.

Lisaks täiskasvanutele jagatakse medalid juunioride vanuseklassis (noormehed 1999-2000/neiud 2000-2001) ja noorte vanuseklassis (noormehed 2001 ja nooremad/neiud 2002 ja nooremad). 


Võistluste stardiprotokollid leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!