20. oktoober 2016

Kregor Zirk osaleb nädalavahetusel Manchesteris toimuval rahvusvahelisel ujumisvõistlusel

Mitmete Eesti rekordite valdaja 17-aastane Kregor Zirk osaleb algaval nädalavahetusel Inglismaal Manchesteris peetaval rahvusvahelisel ujumisvõistlusel. Tegemist on eestlase esimese suurema võistlusega sel lühiraja hooajal. 

Plymouthi kolledžis õppiv ja treeniv Kregor Zirk osaleb sarnaselt eelmisele aastale ka tänavu Manchesteris toimuval ujumisvõistlusel ning teeb sellega ühtlasi ka esimese suurema võistluse sel lühiraja hooajal.

Manchesteris osaleb Jon Ruddi hoolealune enda põhialadel 50 m ja 100 m liblikujumises ning enda kõrvalaladel 50 m ja 100 m vabaltujumises. 100 m liblikujumises hoiab Zirk enda nimel ajaga 51.60 ka kehtivat Eesti rekordit. Samuti kuulub talle sel distantsil ka noorte- ja juunioride rahvusrekord. "Võistluste eesmärk on anda maksimum igal, et teada saada mis seisus ma hetkel olen," selgitas Euroopa juunioride meistrivõistluste pronksmedali omanik eesmärke.

"Hetkel on koormused olnud päris suured nii koolis kui ka trennis," lisas Zirk. "Eraldi ettevalmistust selle võistluse jaoks me teinud ei ole."

Kregor Zirgi isiklikud rekordid:

50 m liblikujumine - 23.85
100 m liblikujumine - 51.60
50 m vabaltujumine - 22.81
100 m vabaltujumine - 49.07

Võistluste formaat näeb välja, et hommikuti toimuvad eelujumised ja õhtuti finaalid kuhu pääsevad eelujumiste 8 kõige kiiremat. Kuna Zirk on alles 17-aastane, siis osaleb ta juunioride vanuseklassis. Võistlused algavad 22. oktoobril ning kestavad 23. oktoobrini.

Võistluste startlisti leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!