4. juuli 2017

Neli suurimat õnnestujat Euroopa juunioride meistrivõistlustel

Euroopa juunioride meistrivõistlustel olid eestlaste esitused seinast seina. Mõned ületasid ennast ning mõned ei suutnud enda potentsiaali realiseerida. Üllatusi jätkus samuti ning koondise liider Kregor Zirk tegi oma ära ja tõi pronksmedali Maarjamaale. 

Viskame nüüd pilgu eelmisesse nädalasse ning vaatame, kes olid need neli suurimat õnnestujat Eesti koondises Euroopa juunioride meistrivõistlustel.

Kregor Zirk

Alustada tuleb kahtlemata medalimehest Kregor Zirgist. 100 m liblikujumises võttis ta maksimumi, sest kuld- ja hõbemedal olid tänavu teiselt planeedilt. Eestlase tulemus 52.98 tähistab ka seda, et teistkordselt enda karjääris suutis ta 100 m liblikat läbida alla 53-sekundi. Nüüd kuulub Zirgile sel distantsil kaheksa Eesti kõigi aegade parimat tulemust. 

Lisaks finaalikohale ujus Zirk ennast kahel korral ka poolfinaali. 100 m vabaltujumises pressis ta ennast viimasena poolfinaali ning seal ujus uue isikliku rekordi ning Eesti hooaja tippmargi tulemusega 50.38, tasuks 11. koht. 50 m liblikujumises oli samuti tasuks 11. koht, aga see oli pigem pettumust valmistav, sest möödunud aastal saavutas eestlane sel alal pronksmedali. Aeg 24.34 jääb äsja 18-aastaseks saanud Zirgi isiklikule rekordile alla 32 sajandikuga, kuid see eest on tegemist Eesti hooaja tippmargiga.

Veronika Olem

Omamoodi uskumatu võistluse tegi Veronika Olem. Kui vaadata tänavuseid tulemusi, siis mitte nii üllatav, aga kui vaadata eelmise aasta juunioride EM-i tulemusi, siis väga üllatav. Olem ujus ennast poolfinaali 200 m seliliujumises saavutades seal 14. koha. Eelujumises sai ta ajaks 2.16,17, mis on ühtlasi uus Eesti juunioride rekord ning Eesti kõigi aegade kuues resultaat. Möödunud aastal ujus ta seda distantsi enam kui 9-sekundit aeglasemini ning ajaga 2.25,36 pidi leppima 43. kohaga. 

Ilusa esituse tegi ta ka 100 m seliliujumises ujudes ka seal ennast poolfinaali. Aeg 1.03,31 andis Ida-Virumaalt pärit piigale 15. koha. Enda nimele kuuluvast juunioride rekordist jäi lahutama vaid 19 sajandikku. Möödunud aastal oli tema ajaks 1.06,81 ning kohaks 51. Võib julgelt väita, et Olem on ujunud ennast seliliujumises Eesti tippu ning loodetavasti jääb sinna pikemaks ajaks. 

Joonas Niine

Rinnuliujumises näitas head taset Joonas Niine. Endast aasta vanematega ujunud Niine püstitas kaks Eesti noorte rekordit ning jõudis kahel korral poolfinaali. Tasub märkida, et pääsu võistlustele kindlustas ta alles maikuu lõpus. Parim esitus oli 50 m rinnuliujumises kus uue noorte rekordiga 29.20 pälvis ta 13. koha. 

100 m rinnuliujumises näitas ta samuti head minekut ning aeg 1.04,18 tähistab samuti noorte rekordit, tasuks 16. koht. Arvestades fakti, et Niinel on järgmine aasta taas võimalus startida sel võistlusel, siis finaalikoht aasta pärast ei tundu ebareaalne. Viimase kahe kuu jooksul on Niine ujunud lausa 10 noorte rekordit.

Armin Evert Lelle

Enda karjääri parima võistluse tegi Armin Evert Lelle. Ta jõudis kolmel distantsil poolfinaali ning saagiks jäi ka kaks juunioride rekordit. 200 m selili eelujumist alustas ta juunioride rekordiga 2.04,14 parandades eelmist tippmarki ligi pooleteise sekundiga. Poolfinaalis viis ta rekordnumbrid 2.03,75 peale ning saavutas 13. koha ja ujus Eesti kõigi aegade kuuenda tulemuse. 

Ilusat minekut näitas ta ka 100 m seliliujumises. Poolfinaalis näitas ta tulemust 56.50, mis on ülekaalukalt tema uus isiklik tippmark. Temast kiiremini on seda distantsi Eestis ujunud vaid Ralf Tribuntsov ja Andres Olvik. Lelle saavutuseks jäi tubli 11. koht. Samuti 11. koha saavutas ta 100 m liblikujumises kus isiklik rekord paranes üle sekundi ning ajaks 54.51. Lelle oli Zirgi kõrval teine Eesti ujuja, kes pääses kolmel distantsil õhtusesse ujumisse.

PÜSIGE LAINEL!