27. juuni 2018

Valdmaa säras Eesti noorte ja juunioride meistrivõistluste kolmandal päeval rahvusrekordiga

Tartus toimuvatel Eesti meistrivõistlustel on kätte jõudnud viimane võistluspäev. Laura-Liis Valdmaa kohendas enda nimele kuulunud Eesti noorte rekordit ja tõusis üheks kõige edukamaks ujujaks tänavustel noorte meistrivõistlustel.

Valdmaa säras 50 m liblikujumises ajaga 28.05 ning ületas enda nimele kuulunud Eesti noorte rekordi 0,24 sekundiga.

Lisaks 50 m liblikujumise noorte kuldmedalile võitis ta veel ka 100 m seliliujumise ning seda ajaga 1.06,36. Kolme päeva jooksul sai ta kaela viis noorte kuldmedalit millega ta jäi alla vaid Helena Heinlole.

Vabaltujumise distantsidel tegi puhta töö noorte seas Helena Heinlo, kes triumfeeris 50-100-200-400-800 meetri vabaltujumises ning 200- ja 400 m kompleksujumises. Heinlo võitis seitse  kuldmedalit ning oli kõige edukam noorujuja tänavustel meistrivõistlustel.

Kolmandal võistluspäeval võitis kaks kuldmedalit juunioride vanuseklassis Alex Ahtiainen, kes jäi konkurentidele püüdmatuks 50 m liblik- ja 100 m seliliujumises vastavalt aegadega 25.67 ja 59.44. Seliliujumises oli ta ainuke enda vanuseklassis, kes sai aja alla minuti. Kolme päeva jooksul võitis Ahtiainen neli individuaalset kuldmedalit tehes temast ühe kõige edukama juunioride klassi ujuja tänavustel meistrivõistlustel.

Noormeestest oli edukaim tänavustel meistrivõistlustel Alan Gritsõk, kes astus poodiumi kõige kõrgemale astmele neljal korral. Viimasel päeval oli ta parim 50 m liblikujumises ajaga 26.54. Noortel ja juunioridel on õhtuses osas veel välja jagada 400 m kompleksujumise medalid ning 4x100 m sega kombineeritud teateujumise autasud.