18. märts 2018

Tugeva lõpuspurdi teinud Audentese Spordiklubi krooniti Eesti karikavõitjaks

Täna said lõpu Tartus Aura ujulas kaks päeva kestnud Eesti karikavõistlused. Pikalt liidrikohal püsinud Garanti Spordiklubi pidi võistluste lõppedes leppima siiski teise kohaga, sest tugeva lõpuspurdi teinud Audentese Spordiklubi kaitses mullust tiitlit.

Audentese Spordiklubi kogus kahe päeva jooksul 697 punkti edestades lähimat konkurenti Garanti Spordiklubi 31 punktiga. Kolmanda koha karika pälvis TOP Ujumisklubi 621 punktiga.

Viimases võistlusosas tegi parima tulemuse Daniel Zaitsev, kes ujus 50 m liblikujumises uue Eesti hooaja tippmargi tulemusega 24.19. Enda nimele kuuluvast Eesti rekordist jäi 20-aastane ujuja 34 sajandiku kaugusele. Võistluste edukaima naisujuja tiitlit jäid jagama Kertu Ly Alnek ja Margaret Markvardt, kes saavutasid neli individuaalset alavõitu. Alnek triumfeeris võistluste viimases osas korraliku tulemusega 100 m vabalt- (57.15) ja 50 m liblikujumises (27.70). Markvardt jäi viimases võistlusosas löömatuks 400 m kompleksujumises tulemusega 5.12,10.

Maria Romanjuk ja Martin Allikvee tegid kõikidel rinnuliujumise distantsidel puhta töö võites kindlalt ka 50 m rinnuliujumise. Romanjuk läbis basseinipikkuse ajaga 32.39 ja Allikvee 28.78. Meeste 100 m vabaltujumine osutus vägagi tuliseks, kuid poodiumi kõige kõrgemale astmele kerkis Nikita Tšernosev edestades enda nimekamat klubikaaslast Zaitsevit üheksa sajandikuga. Meeste ajad vastavalt 51.73 ja 51.82

Naiste 200 m seliliujumises tõestas Kätlin Sepp taas miks ta on Eesti üks kõigi aegade edukaim seliliujuja naiste hulgas. Kohe esimesel basseinipikkusel konkurente rünnanud Sepp pikendas vahet iga meetriga ning finišiseina puudutas ajaga 2.21,95. Lähimad konkurendid jäid ligi üheksa sekundi kaugusele. Üllatust ei sündinud ka meeste samal alal ning Eesti juunioride rekordiomanik Armin Evert Lelle pälvis kindla võidu tulemusega 2.08,87. Meeste 400 m kompleksujumises tegi kuldse duubli Silver Hein, kes eile võitis poole lühema distantsi. Ta edestas lähimaid konkurente enam kui kuue sekundiga saades ajaks 4.39,69.

Võistluste viimasel alal 4x50 m sega kombineeritud teateujumises saavutas sarnaselt sega vabaltujumisele võidu Ujumise Spordiklubi. Teatenelik Alex Ahtiainen, Tiit Matvejev, Kertu Ly Alnek ja Helena Heinlo triumfeerisid ajaga 1.51,93

Audentese Spordiklubi võidukasse võistkonda kuulusid: Ilona Maide, Laurika Lint, Isabel Sarap, Kaia Liis Tomak, Anette Hallik, Grete Anette Treiman, Angelina Paju, Andri Aedma, Cevin Anders Siim, Hendrik Ütt, Martti Aljand, Marko-Matteus Langel, Fred Karu, Gregory Kask, Aleksander Roosimaa, Sander Paavo.